НОВИНИ

Радники країн-учасниць нормандського формату домовилися про обмін полоненими

Заступник глави Офісу президента Вадим Пристайко повідомив, що домовленість про обмін має бути реалізована до кінця місяця.

На зустрічі радників лідерів нормандської четвірки 12 липня у Парижі було досягнуто попередньої домовленості про обмін полоненими у форматі 15 на 15 чи 10 на 10. Про це у вівторок, 16 липня, заявив на брифінгу заступник голови Офісу президента України Вадим Пристайко.

 

В зустрічі брали участь сам Пристайко, помічник президента Росії Владислав Сурков, представники Франції та Німеччини.

 

За словами Пристайка, домовленість про обмін має бути реалізована до кінця місяця. Він не уточнив, про яких саме полонених йдеться і наголосив, що це питання перемовин.

 

Своєю чергою, відповідаючи на питання про долю полонених українських моряків, заступник голови Офісу президента відповів: "Я сподіваюсь, що моряки будуть відпущені найближчим часом. Наша команда у постійному переговорному контакті, ми усвідомлюємо, які є шанси отримати наших хлопців назад".

 

Також Пристайко повідомив, що наприкінці серпня має відбутися нова зустріч радників лідерів нормандської четвірки, де буде проведена оцінка виконання домовленостей, досягнутих 12 липня, а домовленості про зустріч лідерів країн нормандської четвірки поки ще немає.

 

Раніше Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що Україна включила військовополонених українських моряків в списки осіб, якими мають намір обмінятися омбудсмени України і Росії.

 

Своєю чергою, заступник міністра закордонних справ Російської Федерації Григорій Карасін повідомив, що питання про можливий обмін 24 військовополонених українських моряків обговорюється з українською стороною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.