НОВИНИ

Клімкін пояснив, чому російські умови звільнення моряків є пасткою

Глава МЗС заявив, що у разі прийняття варіанту РФ, Москва скористається щодо позиції по Криму і позиції в міжнародних судах.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що існують політичні та юридичні конструкції, які дозволяють Росії в будь-який момент звільнити українських військовополонених моряків. Про це йдеться  в інтерв'ю "Настоящєму врємєні".

 

Зокрема, глава українського дипвідомства відповів на запитання, чим небезпечне повернення моряків в Україну як засуджених.

 

"По-перше, самі наші моряки не визнають, що могли навіть теоретично скоїти якийсь злочин. Вони військовополонені ... Є позиція всього світу, є рішення Міжнародного трибуналу, що їх мають звільнити. Невідкладно й беззастережно. І я дуже акуратно скажу: існують політичні та юридичні конструкції, які дозволяють Росії їх звільнити в будь-який момент. Для цього необхідне лише політичне рішення у Москві. Але Росія цього не робить", - зауважив він.

 

За його словами, в даному контексті, Київ відмовляється від запропонованого Москвою варіанта звільнення моряків, оскільки це "питання для нас і честі моряків, і честі держави, і питання міжнародно-правової позиції держави".

 

"Якщо приймемо їхні умови стосовно моряків - Росія тоді цим скористається щодо нашої позиції по Криму, нашої позиції в міжнародних судах, щодо всього, куди ми йдемо. І скаже, що насправді не було російської агресії. Це дуже комплексне питання", - наголосив Клімкін.

 

Нагадаємо, 15 липня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що Україна включила військовополонених українських моряків в списки осіб, якими мають намір обмінятися омбудсмени України і Росії.

 

Раніше Денісова заявила, що 16 липня проведе зустріч з Москальковою у Москві та планує відвідати судове засідання щодо продовження арешту українським військовополоненим. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.