НОВИНИ

"Ваш уряд розумово відсталий". Хакери атакували Болгарію, розіславши дані з російської пошти

Кібератаки, ймовірно, мотивовані купівлею Болгарії винищувачів F-16 у США.

Хакери викрали тисячі особистих фінансових даних громадян Болгарії і поширили їх з російської електронної пошти "Яндекс" в результаті атаки, ймовірно, пов'язаної з придбанням Софією нових винищувачів F-16 у Сполучених Штатів Америки. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

За словами глави МВС Болгарії Младена Маринова, хакери атакували системи Національної служби доходів у понеділок, 15 липня, перш ніж надіслати місцевим ЗМІ конфіденційну інформацію, яка зберігається на серверах Мінфіну.

 

"Можливо, це перший випадок в Болгарії, який є успішним, і багато особистих даних були вкрадені", - зауважив він.

 

Зокрема, він зазначив, що кібератаки, ймовірно, мотивовані кроком Болгарії з метою купити вісім нових винищувачів Lockheed Martin F-16 за1,256 млрд дол. у США. Наголошується, що це найбільша військова покупка Софії після падіння комунізму.

 

"Можна також зробити політичний аналіз - електронна пошта походить з російського сайту ... і вчора було ухвалене вирішальне рішення про придбання літаків F-16", - наголосив Маринов.

 

Крім того, болгарське видання "24 часа"відзначило, що в одному з файлів, надісланому хакерами, було понад 1,1 млн ідентифікаційних номерів з даними про доходи, соціальне страхування тощо.

 

Водночас болгарські ЗМІ повідомили, що електронний лист хакерів містив заклик до звільнення засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа. 

 

"Ваш уряд розумово відсталий. Стан вашої кібербезпеки - пародія", - йдеться у листі.

 

Нагадаємо, у березні стало відомо, що хакерська група Fancy Bear, пов'язана з російською військовою розвідкою, підозрюється в нападах 2015 року на сайти Центральної виборчої комісії, МВС та деяких інших інституцій Болгарії під час виборів у країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.