НОВИНИ

В Україні набув чинності закон про мову

Згідно з законом, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська.

В Україні 16 липня  набуває чинності Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Документ став чинним через два місяці після опублікування його в газеті "Голос України".

 

Згідно з законом, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська – і вона обов’язкова для органів державної влади і публічних сфер на всій території держави.

 

Публічне приниження чи зневажання української мови буде підставою для притягнення до юридичної відповідальності. За навмисне спотворення української мови в офіційних документах і текстах або створення перешкод та обмежень у застосуванні української мови також каратимуть.

 

Крім того, закон зобов’язує посадовців володіти державною мовою та застосовувати її при виконанні службових обов’язків.

 

Також державна мова має використовуватися в освітній сфері і трудових відносинах, у медичній сфері, обслуговуванні споживачів, у публічних заходах, рекламі та в інших сферах.

 

Зауважимо, що дія цього закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

 

Своєю чергою, законом передбачено організацію безкоштовних курсів української мови для дорослих.

 

Закон не передбачає кримінальної відповідальності за його порушення. Проте порушень прав громадян на отримання послуг українською мовою в держустановах і визначених законом публічних сферах каратимуться штрафами. Максимальна сума штрафу становитиме 11 тис. 900 грн. Ці норми почнуть діяти через три роки.

 

Як повідомлялося, мешканці 20-ти міст на Сході та Заході, на Півночі та на Півдні України у вівторок, 16 липня, зберуться на площах, щоб відзначити вступ в дію закону про державну мову.

 

Нагадаємо, екс-президент Петро Порошенко у середу, 15 травня, підписав Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.