НОВИНИ

ФСБ Росії подало клопотання щодо продовження арешту українських моряків - адвокат

Ніколай Полозов прокоментував судове засідання щодо подовження арешту українцям, яке має відбутися 17 липня.
Адвокат Ніколай Полозов заявив, що російський суд продовжить арешт українським військовополоненим морякам на випадок, якщо Москва не зможе домовитися з Києвом про їх повернення.

 

Зокрема, захисник прокоментував чергове судове засідання щодо продовження арешту українським морякам, яке має відбутися 17 липня.

 

"Це радше ритуальний суд, оскільки в моряків збігає термін утримання під вартою наприкінці липня. Я думаю, що російська влада незалежно від політичних домовленостей хоче забезпечити собі маневр, щоб не вийшло так, що не домовилися, а 24-го треба відпускати. Тому в будь-якому разі слідство ФСБ подало клопотання про подовження терміну тримання під вартою. В будь-якому разі це клопотання буде задоволене, і суд подовжить термін утримання під вартою", – зауважив він.

 

Водночас Полозов відзначив, що, якщо після суду слідчі у "справі" військовополонених з якихось причин вирішать змінити запобіжний захід, в них будуть для цього інструменти.

 

"Змінити запобіжний захід може слідчий за своєю ініціативою зі згоди керівника слідчого органу. Тому я не думаю, що на суді будуть якісь сюрпризи. Звісно, ми будемо надавати всі необхідні документи, в тому числі копію наказу Міжнародного трибуналу ООН і, безумовно, будемо вимагати, щоб російський суд виконував рішення міжнародної інстанції і звільнив моряків. Але я думаю, що, в принципі, драматургія цього прийдешнього суду цілком очевидна і закономірна. Тобто буде подовження, і вже тільки після цього буде, відповідно, ухвалення якихось політичних рішень і процесуальних дій", - наголосив він.

 

За його словами, моряки стежать за новинами і "прекрасно розуміють, яка робота була виконана для того, щоб їх звільнити".

 

"Зазвичай в ув’язнених за півроку починається період депресії, апатії. Тут рівно все навпаки. Вони на моральному підйомі. Що стосується самопочуття, то в переважній більшості в них добре самопочуття. Звісно, є питання по поранених, тому ж Василю Сороці. Попри прогрес із рукою, потрібна косметологічна операція на руці. Андрієві Артеменку потрібен офтальмолог", – підкреслив адвокат.

 

Нагадаємо, 15 липня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що Україна включила військовополонених українських моряків в списки осіб, якими мають намір обмінятися омбудсмени України і Росії.

 

Раніше Денісова заявила, що 16 липня проведе зустріч з Москальковою у Москві та планує відвідати судове засідання щодо продовження арешту українським військовополоненим. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.