НОВИНИ

Омбудсмен Росії назвала умову передачі українських моряків

За словами Москалькової, на ноту РФ була отримана так звана "негативна" нота України, про яку "президент Володимир Зеленський не знав".

Уповноважений з прав людини в Росії Татьяна Москалькова заявила, що Росія була готова звільнити військовополонених українських моряків і повернути три кораблі Україні, коли буде забезпечено їх участь у кримінальному процесі в рамках російського законодавства. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на російські ЗМІ.

 

"Я хочу нагадати, що РФ направила ноту Україні про те, що вона готова звільнити моряків, коли буде забезпечено їх участь у кримінальному процесі, і повернути плавальні засоби, якщо вони будуть збережені як докази", - зазначила вона.

 

За словами Москалькової, на ноту РФ була отримана так звана "негативна" нота України, про яку "президент Володимир Зеленський не знав".

 

"Рішення Міжнародного суду з морського права не є обов'язковим для російської сторони, оскільки ми не перебуваємо під юрисдикцією цього міжнародного трибуналу. Але ми з повагою ставимося до міжнародних рішень, ми їх розглядаємо. Діалог з цього приводу триває. Але хотілося б, щоб це була вулиця з двостороннім рухом", - наголосила вона.

 

Раніше український омбудсмен Людмила Денісова заявила, що 16 липня проведе зустріч з Москальковою у Москві та планує відвідати судове засідання щодо продовження арешту українським військовополоненим. 

 

Як повідомлялося, 15 липня Денісова і Москалькова обговорили питання надання меддопомоги українським політв'язням у Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.