НОВИНИ

У Німеччині розпочали розслідування проти міністра оборони, яка може стати главою Єврокомісії

Мва йде про Урсулу фон дер Ляєн.

Комітет парламенту Німеччини вирішив провести розслідування щодо міністра оборони Урсули фон дер Ляєн, яка є кандидатаом на посаду президента Європейської комісії. Про це повідомляє американське видання Politico.

 

Зокрема, слідчий комітет Бундестагу, який депутати можуть використовувати для розслідування урядових злочинів, вивчає, яким чином вигідні контракти від Міноборони були укладені з зовнішніми консультантами без належного контролю, і чи сприяла цим угодам мережа неофіційних особистих зв'язків.

 

Так, депутати, які розглядають цю справу, зауважили, що фон дер Ляєн доведеться відповідати на їхні запитання, навіть якщо вона буде затверджена на посаду глави Єврокомісії 16 липня.

 

"Яка б не була робота у пані фон дер Ляєн в майбутньому, вона жодним чином не змінить того факту, що комітет буде викликати її в суд і допитувати", - заявив Тобіас Лінднер, член парламенту і представник з політики безпеки опозиційної партії "Зелених".

 

Наголошується, що у листопаді 2018 року міністр сказала парламенту ФРН, що при найнятті зовнішніх консультантів були допущені "помилки", і що "цього не повинно було статися". Однак вона захищала використання консультантів, підкресливши, що вони повинні були провести реформу міністерства.

 

Разом з тим, слідство припускає, що деякі консультанти мали привілейований доступ до чиновників міністерства, які допомогли їм обійти правила і виграти контракти на мільйони євро.

 

Крім того, спостерігач за рухом коштів уряду Німеччини заявив про десятки порушень при наймі зовнішніх консультантів. Наприклад, аудитори підрахували, що відомство витратило до 100 мільйонів євро на зовнішніх консультантів, але офіційно оголосило тільки про 2,2 мільйона євро. Рік по тому міністерство витратило до 150 млн євро на консультантів, заявивши лише про 2,9 млн євро.

 

Раніше президент Європейської ради Дональд Туск попросив Європарламент затвердити міністра оборони Німеччини Урсулу фон дер Ляєн як наступну голову Єврокомісії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.