НОВИНИ

Німецький експорт до Росії виріс, попри санкції ЄС

Показники експорту відображають "значною мірою розвиток кон'юнктури в Російській Федерації".

Незважаючи на діючі санкції Європейського Союзу щодо Москви, показники експорту Німеччини в Росії дещо зросли. Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на відповідь уряду ФРН на запит депутата бундестагу від Лівої партії Дітмара Барча.

 

Зокрема, у 2018 році німецькі компанії продали в РФ товарів на загальну суму 25,9 млрд євро - більше ніж на 130 млн євро вище, ніж роком раніше.

 

Так, показники експорту відображають "значною мірою розвиток кон'юнктури в Російській Федерації".

 

Водночас у 2012 році, за даними уряду ФРН, сукупний показник німецького експорту в РФ становив 38,1 млрд євро, в 2013 році - 35,8 млрд євро. Після введення санкцій ЄС в липні 2014 року цей показник поступово знижувався і склав 21,6 млрд євро в 2016 році. Своєю чергою, у 2017 році німецький експорт в РФ знову почав зростати.

 

Разом з тим, у червні Євросоюз  продовжив економічні санкції щодо "специфічних секторів російської економіки" до 31 січня 2020 року. Спочатку штрафні заходи були введені 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії Росії, спрямовані на дестабілізацію ситуації в Україні. У вересні 2014 року вони були посилені.

 

Нагадаємо, З 1 червня у РФ почали діяти обмеження на постачання до України російського вугілля та нафтопродуктів, для експорту деяких видів товарів необхідно отримати дозволи від російського міністерства економічного розвитку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.