НОВИНИ

В Одесі завершилися міжнародні навчання "Sea Breeze"

Церемонія закриття відбулася в одеському Будинку офіцерів.

В Одесі завершилися міжнародні навчання "Sea Breeze". 

 

Так, церемонія закриття відбулася сьогодні в одеському Будинку офіцерів.

 

Зокрема, керівник навчань з української сторони контр-адмірал Олексій Неїжпапа зазначив, що всі заплановані в рамках навчань завдання виконані в повному обсязі. Під час навчань було задіяно 24 корабля, 13 літаків, 10 вертольотів і ін.

 

Також він повідомив, що багатонаціональні сили досягли повного взаєморозуміння, кораблі пройшли понад 2 тис. миль, піхотинці здійснили понад 300 стрибків з парашутами, водолази і льотчики відпрацювали по 300 годин, відповідно - під водою і в повітрі.

 

«Це фантастичні результати», - підкреслив Неїжпапа, додавши, що тільки одна країна була «осторонь» - Росія, кораблі якої намагалися провокувати багатонаціональні сили.

 

«Наша сторона - сторона цивілізованого світу, а їхня країна - прагне знищити і нівелювати морське право ...», - зауважив Неїжпапа.

 

Крім того, командувач Військово-морських сил Збройних сил України Ігор Воронченко зазначив, що учасники навчань вийшли на новий рівень злагодженості і взаєморозуміння при проведенні бойових операцій на морі, під водою, в повітрі і на суші.

 

До того ж він висловив вдячність країнам - учасницям Sea Breeze за підтримку сімей військовополонених українських моряків.

 

«Україна, США і всі інші учасники знову показали усім свої устремління і можливості виконувати взяті на себе зобов'язання щодо забезпечення стабільності в кризовому регіоні. Ми відповіли на всі провокації гібридної війни і спроби демонстрації сили з боку РФ під час навчань», - заявив Воронченко.

 

Разом з тим, адмірал  висловив сподівання на те, що спільні навчання стануть свого роду нагадуванням РФ про необхідність дотримуватися вимог міжнародного морського права.

 

Водночас, під час церемонії українські та американські військові музиканти (квартет і квінтет) виконали різні музичні твори - джаз, класику тощо.

 

Нагадаємо, що попри попередження щодо закриття району Чорного моря для проведення навчань "Sea Breeze 2019", корабель Чорноморського флоту РФ "Сметливый" у середу, 10 липня, зайшов у закритий для мореплавства район, де проводились стрільби корабельної артилерії. 

 

Своєю чергою, Російська Федерація вдалася до провокацій та перекрила район площею у 8 тисяч квадратних кілометрів у Чорному морі, де мала бути одна з локацій міжнародних навчань Sea Breeze-2019.

 

Як повідомлялося, 1 липня, в Одесі стартували багатонаціональні військові навчання Sea Breeze - 2019.

 

Цьогоріч у морському компоненті навчань учасники проводитимуть артилерійські стрільби, висадки оглядових груп та займуться вдосконаленням взаємодії спеціальних підрозділів. Також новацією навчань стане відпрацювання річкового елемента на річці Дунай.

 

У маневрах Sea Breeze 2019 візьмуть участь кораблі, авіаційна техніка та військові як країн-членів НАТО, так і їхніх союзників. Першу групу представлятимуть США, Великобританія, Канада, Італія, Туреччина, Польща, Норвегія, Болгарія, Греція, Румунія, Данія, Латвія, Естонія, до другої належать ОАЕ, Швеція, Україна, Молдова, Грузія.

 

Зауважимо, щорічні військові багатонаціональні навчання Sea Breeze проводяться з 1997 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.