НОВИНИ

Віхров: Після двох Майданів політикум затямив, що нехтувати думкою активної меншості ризиковано

Наразі це вселяє надію на те, що Україна не є цілковито беззахисною перед деструктивними популістськими ініціативами, але таку ситуацію годі вважати нормальною, оскільки одного запобіжника для безпечного розвитку країни замало.

Після двох Майданів політикум затямив, що нехтувати думкою активної меншості ризиковано. За певних обставин вона може перехопити ініціативу не лише в чинної влади, а й у досвідчених опозиційних політиків. Про це пише журналіст Тижня Максим Віхров.

 

«Цей урок не забувся й тепер: варто згадати, як швидко ЦВК скасувала протизаконне рішення про реєстрацію Андрія Клюєва та Анатолія Шарія як кандидатів. Вочевидь, саме гостра реакція громадянського суспільства змусила Володимира Зеленського відреагувати на ідею телемосту з російськими пропагандистами, а його однопартійців відхрещуватися від скандальних ідей Андрія Богдана про референдум та легалізацію двомовності», - нагадав він.

 

Віхров зауважив, що наразі це вселяє надію на те, що Україна не є цілковито беззахисною перед деструктивними популістськими ініціативами. Крім того, громадянське суспільство може стати силою, яка примушуватиме владу до виконання державницьких завдань. Але таку ситуацію годі вважати нормальною, оскільки одного запобіжника для безпечного розвитку країни замало.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.