НОВИНИ

Львівська облрада просить Януковича захистити Дем’янюка

Львівська облрада звернулася до президента, голови Верховної Ради, прем'єр-міністра, Міністерства закордонних справ та голови Світового конґресу українців із проханням захистити українця Івана Дем'янюка, якого засудили в Німеччині. Про це повідомляє прес-служба облради.

Таке рішення депутати прийняли на сесії Львівської обласної ради 24 травня.

У зверненні зазначається, що вирок у справі Івана Дем'янюка є дискредитацією українців в очах світової громадськості, перекладенням вини за воєнні злочини на Україну, що найбільше потерпіла під час Другої світової війни. Адже посвідчення охоронця нацистського концтабору − як головний аргумент проти Дем'янюка – виявилося фальшивим. (за публікацією авторитетного американського видання "Ассошіейтед Прес" від 12.04.2011 р. на підставі розсекреченої доповіді ФБР, про що у США знали ще 25 років тому).

Тому просять владу вжити невідкладних заходів правового захисту, у тому числі шляхом врегулювання дипломатичними каналами, для звільнення Дем'янюка.

Депутати також просять Івано-Франківську, Тернопільську та інші обласні ради підтримати звернення.

Нагадаємо, Мюнхенський суд приговорив Івана Дем’янюка на 5 років ув’язнення. Згідно з вироком, Дем’янюк причетний до 16 масових вбивств, жертвами яких стало близько 28 тис людей.

Його відпустили з-під варти з огляду на його похилий вік.

Українця за походженням Дем’янюка звинувачували у причетності до вбивства 27,9 тисяч людей у концтаборі "Собібор" на території Польщі, де він був охоронцем. 14 квітня 2010 року експерти підтвердили справжність посвідчення Івана Дем'янюка, виданого йому нацистами в "Собіборі".

91-річний пан Дем’янюк заперечував обвинувачення, і стверджував, що його силоміць депортували до Німеччини під час війни.