НОВИНИ

У Росії завершили слідчі дії щодо ще одного українського моряка

Мова йде про Дениса Гриценка.

У Росії, у середу, 10 липня, завершили слідчі дії щодо військовополоненого українського моряка Дениса Гриценка. Про це повідомив адвокат Ніколай Полозов у Facebook.

 

За його словами, слідчі повідомили Гриценка та його захист про завершення слідчих дій, в порядку ст. 215 КПК РФ.

 

Зокрема, адвокат зауважив, що тепер офіційно завершується слідство та військовополонені моряки зі своїми адвокатами переходять до ознайомлення з матеріалами справи в порядку ст. 217 КПК РФ.

"Очікується, що впродовж найближчих двох тижнів слідство повідомить інших військовополонених та їх захисників про закінчення слідчих дій в порядку статті 215 КПК України", - наголосив він.

 

 

Водночас Полозов підкреслив, що 17 липня відбудеться судове засідання щодо продовження строку тримання під вартою українських моряків. Планується, що початок засідання о 9:30 ранку.

 

Нагадаємо, станом на початок липня РФ висунула остаточне обвинувачення 13 українським морякам.

 

Як повідомлялося, українські військові катери "Нікополь" (P176) і "Бердянськ" (U175), а також буксир "Яни Капу" (А947), захоплені ФСБ Росії біля берегів окупованого Криму в листопаді 2018 року, зникли з акваторії стоянки суден "Генмол" у Керчі, де вони перебували останні місяці.

 

5 травня у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі та повернути їх під контроль України, а також звільнити 24 захоплених українських моряків.

 

У МЗС України заявили, що Росія має негайно виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

 

У відповідь у МЗС РФ заявили, що "при підписанні та ратифікації Конвенції ООН по морському праву 1982 року, виключають можливість задіяння передбачених Конвенцією процедур вирішення спорів щодо інциденту 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки".

 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений.

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.