НОВИНИ

За вступ України до Євросоюзу виступають 59% українців – опитування

Водночас 19% опитаних виступили за приєднання України до Митного союзу РФ, Білорусі та Казахстану.

У червні 2019 року 59% українців виступили за вступ України до Європейського Союзу. Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи "Рейтинг" на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту (IRI).

 

Зокрема, якби респонденти могли обирати, членом якого міжнародного економічного союзу має бути Україна, то 59% обрали б ЄС. 

 

 

Водночас 19% опитаних виступили за приєднання України до Митного союзу РФ, Білорусі та Казахстану. Разом з тим, 10% українців обрали варіант "інша відповідь", а 11% - не визначилися з відповіддю.

 

Так, найбільше ідею членства у ЄС підтримали на заході України (85%) та в центрі (60%), найменшу – на сході (34%).

 

 

Своєю чергою, серед прихильників політичних партій найбільше членство у Євросоюзі підтримують виборці "Європейської солідарності" (97%) та "Голосу" (88%). Найменше -  "Опозиційної платформи-За життя" (15%). Натомість 61% виборців цієї партії підтримує членство у Митному союзі.

 

Наголошується, що опитування проводилося на території всієї Україні (крім окупованих територій Криму і Донбасу) з 13 по 23 червня 2019 року. Всього було опитано 2400 українців віком 18 років і старше, які мають право голосувати.  Допустима похибка не перевищує  2%.

 

Раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін оголосив, що Україна може вступити в Європейський союз в 2035 році. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.