НОВИНИ

Новий саркофаг над ЧАЕС офіційно введений в експлуатацію

Відтепер Україна стає відповідальною за експлуатацію та обслуговування конструкції, а також за демонтаж первинного укриття, швидко збудованого невдовзі після аварії.

Новий безпечний конфайнмент на місці катастрофи Чорнобильської атомної електростанції 10 липня переданий Державному спеціалізованому підприємству "Чорнобильська АЕС" і введений в експлуатацію. Про це у Facebook повідомив старший радник із зовнішніх зв'язків Європейського банку реконструкції та розвитку Антон Усов.

 

"Через 22 роки після організації Чорнобильського фонду "Укриття" новий безпечний конфайнмент запущено в експлуатацію і передається Україні. Міжнародна спільнота зібрала EUR1,5 млрд на реалізацію проекту. Внесок Європейського банку реконструкції та розвитку сягнув понад EUR700 млн. НБК прослужить мінімум 100 років і допоможе вирішувати завдання розбирання саркофага над четвертим реактором", - написав він.

 

Водночас у представництві Європейського Союзу в Україні привітали офіційну передачу українській владі постійного саркофагу і наголосили, що відтепер Україна стає відповідальною за експлуатацію та обслуговування конструкції, а також за демонтаж первинного саркофагу, швидко збудованого невдовзі після аварії.

 

ЄС також очікує найскорішого завершення будівництва нового безпечного місця зберігання використаного ядерного палива.

 

Нагадаємо, сховище для відпрацьованого ядерного палива біля ЧАЕС почали будувати у листопаді 2017 року.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.