НОВИНИ

Норвегія зафіксувала витік радіації із затонулого підводного човна Радянського Союзу

Мова йде про радянський підводний човен "Комсомолець", який затонув 7 квітня 1989 року після пожежі.

У Норвегії дослідники на борту дослідницького судна GO Sars встановили, що затонулий у Норвезькому морі радянський підводний човен "Комсомолець" досі має радіоактивне випромінювання. Про це повідомляє місцевий телеканал ТV2.

 

Зокрема, члени експедиції взяли проби води з вентиляційної труби на підводному човні. Так, дослідження показало, що рівень радіації в сто тисяч разів перевищує рівень радіації в чистій морській воді.

 

Водночас очільник експедиції Хільда ​​Еліза Хельдал зауважила, що витік радіації не загрожує людям в цьому районі. 

 

 

На думку дослідників, хмара, яка інколи піднімається з човна, може бути пов'язана з радіоактивністю.

 

"Ми спостерігали своєрідну хмару, яка виходила з цієї діри з часом. Хмара вийшла з отвору. Це може вказувати на те, що забруднення виходить імпульсами", - сказала Хельдал.

 

Як відомо, атомний підводний човен К-278 "Комсомолець" затонув 7 квітня 1989 року після пожежі. Всього загинули 42 людини. Особи, які вижили після інциденту вважають, що аварія могла б бути набагато більшою, якби більше членів екіпажу не залишилося на борту, щоб закрити ядерний реактор.

 

Раніше експедиція дослідників на судні Petrel, створена одним із засновників Microsoft Полом Алленом, виявила на дні Тихого океану знаменитий американський авіаносець часів Другої світової війни USS Wasp. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.