НОВИНИ

Глава МЗС Грузії привітав відмову Путіна від санкцій проти Тбілісі

Давид Залкаліані заявив, що "уряд Грузії робить все для того, щоб попередити важкі економічні наслідки для країни".

Міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані привітав заяву президента Росії Владіміра Путіна про те, що він не має наміру запроваджувати економічні заходи проти Грузії. Про це повідомляють "Новости-Грузия".

 

Зокрема, він нагадав, що гркзинський уряд категорично засудив нецензурну заяву ведучого телекомпанії "Руставі-2" Георгія Габунія у бік Путіна.

 

Як відомо, 9 липня Державна дума Росії одноголосно ухвалила постанову "Про можливі додаткові економічні заходи у зв'язку з антиросійськими провокаціями в Грузії".Згодом Путін оголосив, що не став би вводити санкції проти Грузії "з поваги до грузинського народу". 

 

"Ці провокаційні заяви, які викликали напружену ситуацію, а потім ескалацію, були категорично неприйнятними - наш уряд зробив дуже чіткі заяви і оцінки в зв'язку з цим. Природно, за цим послідували ускладнення, такі як заяви Держдуми РФ. Однак рішення президента Росії - це однозначно єдино правильне рішення, яке можна тільки вітати. Адже в жодному разі ці безвідповідальні і провокаційні заяви, за якими послідувало погіршення ситуації, метою яких і було викликати напруженість, дестабілізацію ситуацію, створити ескалацію і той важкий фон, який може завдати непоправного удару подальшому розвитку нашої країни, її економічному розвитку, допускати цього, звичайно ж, не можна було", - зауважив він.

 

Водночас глава МЗС Грузії підкреслив, що "уряд Грузії робить все для того, щоб попередити важкі економічні наслідки для країни".

 

"Думаю, що поки ще є час, щоб переміг здоровий глузд і ми все ще не стали слідувати тим сценарієм, який був кілька років тому. Думаю, що безотственственние кроки і дії не повинні довести країну до того стану, щоб ми знову створили таке скрутне становище, в якому були кілька років тому. Тому ми, як відповідальний уряд, зробимо все для того, щоб запобігти для країни важкі економічні наслідки і зробимо все для того, щоб ці наслідки не настали", - сказав Давид Залкаліані.

 

За словами Залкаліані, Грузія не повинна повертатися в стан, з якого країні буде складно вибратися.

 

"Ми повинні зробити все для деескалації ситуації, для того, щоб мільйони наших співгромадян не відчули на собі важкі економічні наслідки. В уряду, звичайно ж, є для цього конкретний план, ми працюємо в усіх напрямках, міністри економічного блоку щодня зустрічаються з представниками туристичних компаній, індивідуальними підприємцями, людьми, яких, можливо, безпосередньо торкнулася ця проблема, і робимо все, щоб полегшити їм цей важкий тягар", - додав він.

 

Нагадаємо, 8 липня телекомпанія "Руставі-2" призупинила мовлення через акцію протесту перед її офісом у зв'язку із нецензурною заявою Габунія на адресу Путіна в ефірі. Зокрема, у телекомпанії зазначили, що МВС Грузії не змогло забезпечити безпеку журналістів, адже учасники акції кидали різні предмети в будівлю телекомпанії і погрожували увірватися всередину. Водночас гендиректор телекомпанії Ніка Гварамія наголосив, що протести  - "це не спонтанна акція, а акція, організована владою". Своєю чергою, президент Грузії Саломе Зурабішвілі засудила нецензурну заяву ведучого до Путіна. Також МЗС Грузії назвало заяви провокацією, "спрямованою на поглиблення і без того складної ситуації в грузино-російських відносинах".

 

Згодом стало відомо,  що Габунія на два місяці відсторонили від роботи. Однак керівництво телеканалу вирішило не звільняти журналіста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.