НОВИНИ

У США заявили про створення військової коаліції у Перській затоці

Як відомо, Іран пригрозив закрити Ормузьку протоку, через яку проходить майже п'ята частина нафти у світі.

Влада Cполучених Штатів Америки повідомила, що хоче створити міжнародну коаліцію для захисту комерційного судноплавства поблизу берегів Ірану і Ємену. Про це заявив голова Комітету начальників штабів Збройних сил США генерал Джозеф Данфорд, передає агентство Reuters.

 

"Ми зараз співпрацюємо з низкою країн, щоб зрозуміти, чи можемо ми зібрати коаліцію, яка забезпечувала б свободу судноплавства в Ормузькій і Баб-ель-Мандебській протоках", - зауважив він.

 

Водночас з якими саме державами ведуться переговори про коаліцію, генерал не уточнив.

 

"І тому я думаю, що протягом наступних декількох тижнів ми визначимо, які нації мають політичну волю підтримати цю ініціативу, і тоді ми працюватимемо безпосередньо з військовими, щоб визначити конкретні можливості, які це підтримають", - наголосив він.. 

 

Як відомо, Іран вже давно загрожує закрити Ормузьку протоку, через яку проходить майже п'ята частина нафти у світі, якщо вона не зможе експортувати свою нафту

 

Проте пропозиція США щодо міжнародної коаліції з охорони судноплавства в протоці набирає обертів. 

 

Раніше президент Ірану Хасан Роухані заявив, що іранська влада перекриє Ормузьку протоку у разі, якщо Сполучені Штати Америки продовжать політику санкційного тиску.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.