НОВИНИ

"Як розмінну монету". Клімкін заявив, що Путін поверне моряків, але у контексті особистої вигоди

Глава МЗС заявив, що для президента РФ важливо, щоб в Європі солідарність щодо санкцій зменшувалася.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що 24 військовополонених українських моряка, які незаконно утримуються в Росії, будуть звільнені найближчим часом, але в обмін на це російський президент Владмір Путін вимагатиме політичні та економічні вигоди. Про це йдеться в ефірі програми "PRIME:Муждабаєв" на телеканалі ATR.

 

"Я впевнений, що їх звільнять, при чому найближчим часом", - зауважив глава українського дипвідомства.

 

"Але для Путіна важливо вирішити це питання, це моя особиста думка, - в контексті саміту G7, в контексті того, що будуть зустрічі щодо Донбасу, можливо в нормандському форматі. Він спробує це використати саме в цьому контексті. Також, звичайно, для нього дуже важливо, щоб в Європі солідарність щодо санкцій зменшувалася. Він буде бити на кінець року...Путіну абсолютно паралельно, хто тут сидить (російські ув'язнені в Україні, - Ред.). Його це не цікавить. Його цікавить отримання кращого положення для підняття ставок", - підкреслив Клімкін.

 

 

За його словами, Путін використовує військовополонених моряків як "розмінну монету".

 

"Його кінцева мета - санкції і визнання Росії як країни, яка потрапляє в "нормальність". А друге - це воля дій і можливість діяти в Україні на розкол і федералізацію", - наголосив міністр.

 

Нагадаємо, станом на початок липня РФ висунула остаточне обвинувачення 13 українським морякам.

 

Як повідомлялося, українські військові катери "Нікополь" (P176) і "Бердянськ" (U175), а також буксир "Яни Капу" (А947), захоплені ФСБ Росії біля берегів окупованого Криму в листопаді 2018 року, зникли з акваторії стоянки суден "Генмол" у Керчі, де вони перебували останні місяці.

 

5 травня у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі та повернути їх під контроль України, а також звільнити 24 захоплених українських моряків.

 

У МЗС України заявили, що Росія має негайно виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

 

У відповідь у МЗС РФ заявили, що "при підписанні та ратифікації Конвенції ООН по морському праву 1982 року, виключають можливість задіяння передбачених Конвенцією процедур вирішення спорів щодо інциденту 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки".

 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений.

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.