НОВИНИ

Комітет ОБСЄ схвалив проект резолюції проти "Північного потоку-2"

Зазначається, що за проект документа проголосували 39 членів комітету.

Комітет з політичних питань і безпеки Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі підтримав проект резолюції про енергетичну безпеку регіону.

 

Зазначається, що за проект документа  проголосували 39 членів комітету.

 

Зокрема, у проекті резолюції йдеться про  російські газопроводи "Північний потік-2" і "Турецький потік". Так, пункт про них запропонувала додати делегація США.

 

Водночас конгресмен Сполучених Штатів Лі Зельдін підкреслив, що "Північний потік-2" "збільшує залежність від єдиного джерела" енергоресурсів. Також він зауважив, що це може негативно позначитися на "друзях із Центральної та Східної Європи", а також "спричинити зростання корупції і нестабільності в регіоні".

 

Крім того, прдставник делегації США наголосив, що "Турецький потік" націлений на "збільшення впливу Росії на інші країни". За його словами, демократичні інститути не повинні "ставати заручниками" поставок енергоресурсів.

 

Разом з тим, турецька делегація виступила проти поправки американської сторони, розцінивши її як "абсолютно необгрунтовану і помилкову". 

 

Нагадаємо, 21 травня міністр енергетики США Рік Перрі анонсував ухвалення законопроекту про санкції щодо компаній-учасниць проекту "Північний потік-2" у «не дуже віддаленому майбутньому».

 

Також сенатор-республіканець від Техасу Тед Круз та сенатор-демократ від Нью-Гемпшира Джинн Шейхін підготувализаконопроект щодо санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2". Планується, що обмежувальні заходи будуть спрямовані на судна, які прокладають газопровід, та компанії, які володіють цими суднами. У законопроекті також йдеться про відмову у візах керівникам компаній, які пов'язані з цими суднами. Крім цього, законопроект передбачає санкції проти компаній, які проводять страхування газопроводу.

 

Раніше посол США у Німеччині Річард Гренелл виступив з погрозами санкційних заходів проти німецьких компаній, що беруть участь у проекті російського газопроводу "Північний потік-2".

 

Крім того, віце-президент США Майк Пенс розкритикував Німеччину за будівництво проекту "Північний потік-2" і недостатні витрати на оборону. 

 

Водночас у Міністерстві економіки Німеччини виступили проти екстериторіальних санкцій США щодо проекту "Північний потік-2". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.