НОВИНИ

Донецька мерія стверджує, що витратила 4 млн не на туалети, а санітарні комплекси

Донецька міська рада закупила не просто кабінки біологічних туалетів, а цілісні санітарно-гігієнічні комплекси. Про це повідомляє сайт міського голови Олександра Лук'янченка.

Повідомляється, що у результаті проведення тендера із закупівлі санітарно-гігієнічних комплексів для обслуговування масових заходів перемогло ТОВ «Аріста». Компанія поставить 10 комплексів - 5 чоловічих та 5 жіночих (з урахуванням обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями).

«Запропонована ціна відповідає характеристиці ціна-якість і не є максимальною з усіх пропозицій», - наголошують у у міськраді.

Відзначається, що ці комплекси «будуть задіяні для всіх міських заходів з масовим скупченням людей».

У міськраді пояснють, що комплекси – стаціонарні. Вони підключаються до існуючих систем водопостачання, водовідведення та електроенергії і не вимагають додаткових витрат.

Чоловічі туалети обладнані 4 окремими кабінками, 5 пісуарами, і 2 рукомийниками. Крім того, є освітлення, бойлер для нагріву води, набори для умивальників, дзеркала і туалетні приналежності, а також електрообігрівачі.

У жіночих - 4 окремі кабіни і кабіна для осіб з обмеженими фізичними можливостями (обладнана пандусом і окремим входом).

Начальник управління благоустрою та комунального обслуговування Донецької міської ради Костянтин Савінов переконує, що «за ті кошти, які ми витратили на придбання 10 туалетних комплексів, ми змогли б побудувати в одному місці не більше 1-2 стаціонарних туалетів на 20-30 осіб».

За його словами, закуплені комплекси дозводять обслуговувати одночасно 70 осіб у різних місцях.

«Німецький аналог у Берліні коштує 38 тисяч євро. Привезти, розмитнити і встановити буде коштувати не менше 630 тисяч грн за комплекс. Тому перевага віддали чеському аналогу», - заявив Савінов.

Як повідомлялось, Донецька міськрада придбала пересувні 10 біотуалетів вартістю майже 4 млн гривень.

Згодом міністр інфраструктури Борис Колесніков заявив, що купівля дорогих біотуалетів здійснена не в рамках підготовки Донецька до Євро-2012.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.