НОВИНИ

У Конгресі США представили резолюцію, що засуджує повернення РФ до ПАРЄ

Конгресмени заявили, що Росія не повинна бути винагороджена за її антидемократичну поведінку, що постійно повторюється.

Співголови двопартійного Конгресового українського кокусу представили резолюцію, яка засуджує рішення Парламенської асамблех Ради Європи про повернення права голосу російській делегації.

 

Зокрема, двопартійний документ представили демократи Марсі Каптур і Майк Квіглі, а також республіканці Браян Фітцпатрік та Енді Харріс.

 

"Рішення Ради Європи повернути повне право голосу Росії та її диктатору Путіну викликає глибоке занепокоєння", - йдеться у резолюції.

 

"Росія була справедливо вигнана з Ради Європи за атаку проти суверенітету України в Криму. Російські сили не лише залишилися в Криму, Росія розпочала смертоносну війну на українському Донбасі та продовжила здійснювати по всьому світу дестабілізаційні дезінформаційні кампанії, спрямовані на підрив міжнародних демократичних інституцій", - наголошується у документі.

 

Водночас конгресмени нагадали, що РФ здійснила небезпечний напад на кораблі українських ВМС, незаконно захопила у Керченській протоці 24 українських моряків та три судна.

 

"Росія не повинна бути винагороджена за її антидемократичну поведінку, що постійно повторюється. Закликаємо всіх своїх колег у Палаті представників підтримати цю двопартійну резолюцію", - додається у документі.

 

Нагадаємо, 2 липня голова Верховної Ради Андрій Парубій скасував запрошення для ПАРЄ здійснювати спостереження за достроковими парламентськими виборами в Україні.
 
Згодом президент ПАРЄ Ліліан Морі Паск'є висловила жаль щодо рішення ВРУ відкликати запрошення на спостереження. 3 липня передвиборча делегація ПАРЄ достроково припинила свою роботу в Україні. 

 

Як повідомлялось, 25 червня, ПАРЄ погодилася повернути росіян без жодних санкцій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.