НОВИНИ

Суд скасував штраф для телеканалу «Інтер»

Раніше Нацрада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення оштрафувати телеканал "Інтер" на 4,046 млн грн через трансляцію 9 травня концерту "Победа.

Окружний адміністративний суд Києва 4 липня скасував штраф у чотири мільйони гривень для телеканалу «Інтер» за слова ведучих під час концерту до 9 травня про перейменування вулиць «іменами фашистських злочинців». Про це йдеться в рішенні суду.

 

Зокрема, йдеться про штраф за концерт 2018 року, коли ведучий  заявив: «Мы не позволим называть улицы именами фашистских преступников».

 

Так, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала «Інтер», визнавши заяви ведучих концерту розпалюванням ворожнечі та закликом до розв`язування агресивної війни або її пропаганди.

 

Своєю чергою, суд дійшов висновку, що в заявах ведучих є «ознаки оціночних суджень», проте вони не є розпалюванням ворожнечі та закликом до розв’язування війни або її пропагандою.

 

«Ознака до заклику та розпалювання ворожнечі не означає факт здійснення такого заклику, оскільки не містять безпосередньо звертання до аудиторії із пропозицією до розв`язування агресивної війни», — йдеться у рішенні.

 

Крім того, суд вважає, що у промовах ведучих немає «пропаганди держави-агресора, дискредитації людей, що боролися проти нацистської та радянської окупації та за незалежність України».

 

Разом з тим, Окружний адмінсуд вважає, що Нацрада створює «умови для поширення цензури та привласнення інформації стосовно висвітлення історичних подій в Україні».

 

Таким чином суд скасував штраф для телеканалу «Інтер» та зобов’язав Нацраду відшкодувати судовий збір у понад 1,5 тисячі гривень. Регулятор має можливість подати апеляцію на це рішення суду.

 

Нагадаємо, що 20 грудня 2018 року , Національна рада з питань телебачення і радіомовлення за результатами проведених моніторингів призначила позапланових перевірок, зокрема телеканалу «Інтер».

 

Як повідомлялось, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення 11 липня 2018 року  ухвалила рішення оштрафувати телеканал "Інтер" на 4,046 млн грн через трансляцією 9 травня концерту "Победа. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.