НОВИНИ

Генпрокуратура направила ЦВК додаткову інформацію щодо Клюєва

Зокрема,було надано копії окремих документів, якими підтверджується факт постійного проживання Клюєва у період 2014-2019 років на території РФ.

Генеральна прокуратура України  направила додаткову інформацію щодо екс-глави адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Клюєва. Про це у середу, 3 липня, повідомляє прес-служба Управління спеціальних розслідувань ГПУ.

 

Як зазначається, управлінням спеціальних розслідувань до ЦВК скеровано додаткову розширену інформацію та надано копії окремих процесуальних документів, якими підтверджується факт постійного проживання Клюєва у період 2014-2019 років на території Російської Федерації.

 

У ГПУ заявили, що прокуратура готова надати за необхідності роз'яснення чи будь-яку іншу інформацію досудового розслідування, котру потребуватиме ЦВК. 

 

"Висловлюємо сподівання на об’єктивний та неупереджений розгляд ЦВК наданої інформації при вирішенні питання про реєстрацію підозрюваного Клюєва А.П. кандидатом у народні депутати України", - йдеться у повідомленні.

 

Як повідомлялося, голова Верховної Ради Андрій Парубій звернувся із запитом до Генпрокуратури, Служби безпеки і Держприкордонслужби надати відомості про перебування в Україні останні 5 років Анатолія Шарія, Андрія Клюєва і Рената Кузьміна. Згодом стало відомо, що за запитом Парубія відповідну перевірку почала Служба безпеки України.

 

Як повідомлялося, Центральна виборча комісія у вівторок, 2 липня, зареєструвала кандидатом у народні депутати колишнього голову Адміністрації президента часів Януковича Андрія Клюєва. Відповідне рішення ЦВК прийняла більшістю голосів на виконання постанови Верховного суду.

 

Також за рішенням Верховного суду ЦВК зареєструвала кандидатами у нардепи проросійського відеоблогера Анатолія Шарія та Євгенія Євтухова, включених до списку "Партії Шарія".

 

Після відповідних рішень ЦВК у Києві на Майдані Незалежності 2 липня пройшла акція під назвою "Терпіти більше не можна". 

 

Зазначається, що на мітинг під стелою Незалежності зібралося близько 300 людей. Так, учасники акції тримали в руках плакати "Ми втомилися від лайна", "Терпіти більше не можна", "Портнов, суд скоро", тощо.

 

Згодом Генпрокуратура підтвердила, що Шарій останні п’ять років не проживав в Україні. Також у ГПУ заявили, що екс-заступник генпрокурора Віктора Пшонки Ренат Кузьмін, якого зареєстрували кандидатом на дострокові вибори в Раду, перебував за межами України останні п'ять років. 

 

Водночас голова Касаційного адміністративного суду при Верховному суді України Михайло Смокович повідомив, що ВСУ не зобов'язував ЦВК реєструвати екс-главу Адміністрації президента України часів Віктора Януковича Андрія Клюєва та блогера Анатолія Шарія кандидатами в народні депутати, а лише зобов'язав продовжити розгляд їхніх документів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги