НОВИНИ

Черкеси закликають МОК заборонити Олімпіаду-2014 на кістках їхніх предків

Світова черкеська діаспора вимагає від Міжнародного олімпійського комітету заборонити проведення зимової Олімпіади-2014 в Сочі, де свого часу росіяни влаштували геноцид черкесів. Про це повідомляє видання Gazeta Wyborcza.

21 травня в День пам’яті жертв Кавказької війни 1763 -1864 років (наслідком якої стало підкорення Росією Кавказу), парламент Грузії визнав за геноцид знищення та депортацію черкесів.

«Росія на Кавказі є окупантом», - зазначили грузинські посли на виступі у парламенті.

Грузія стала першою державою, яка визнала Кавказьку війну на переломі XVIII - ХІХ століть за геноцид черкеського народу.

Черкеська діаспора вимагає відмінити зимову Олімпіаду-2014 в Сочі, яке завжди вважалось містом-фортецею черкесів.

Черкеська діаспора уже роками вимагає від офіційного Кремля визнати винищення та депортацію кавказців за геноцид. Найближче до своєї цілі черкеська громада наблизилася 1994 року, коли президент Росії Борис Єльцин визнав кавказьке повстанням обґрунтованим спротивом проти експансії Російської імперії.

В подальшому, Державна Дума РФ відмовилася розглядати прохання черкесів про визнання геноциду.

Нагадаємо, за часи столітньої війни на Кавказі загинуло та депортовано понад 2 млн осіб. Черкесів, які жили на західному Кавказі та узбережжі Чорного моря майже повністю вирізали. Тих хто залишився в живих - примусово переселили на Близький Схід та в глибину Росії. Сьогодні з поміж 7 млн черкесів у всьому світі, на Кавказі проживає не більше 500 тис осіб.

Росія проігнорувала грузинські резолюції про визнання геноциду черкесів. Водночас, самі грузини можуть потрапити у пастку Кремля і опинитися перед дилемою: чи бойкотувати Олімпіаду-2014, якщо її не перенесуть в інше місто, залишаючись солідарними з черкесами, чи доправити свою команду на ігри та наразитися на закиди про лицемірство.

Визнаючи вбивства черкесів за геноцид, Грузія прагнула нагадати своїм сусідам абхазцям про всі кривди, які Росія завдала цим народам, і нагадати Міжнародному Олімпійському комітету, що в ХІХ столітті м. Сочі було останнім редутом черкесів.

Цікаво, що Грузія визнала геноцид черкесів, але, щоб не псувати стосунків з Туреччиною, не визнала геноцид вірмен 1915 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.