НОВИНИ

Верховний суд зобов'язав ЦВК повторно розглянути документи Клюєва

У ЦВК заявили, що Клюєвим не дотримано вимог Конституції України та законодавства про проживання в Україні протягом останніх п'яти років на день проведення позачергових виборів до Ради.

Верховний суд України зобов'язав Центральну виборчу комісію повторно розглянути документи про реєстрацію колишнього голови Адміністрації президента часів Януковича Андрія Клюєва кандидатом на дострокові вибори до Верховної Ради 21 липня . Про це повідомляє прес-служба суду.

 

Зокрема, Верховний суд скасував рішення суду першої інстанції в частині зобов'язання ЦВК зареєструвати кандидатом у народні депутати Клюєва, однак зобов'язав ЦВК повторно розглянути документи про його реєстрацію.

 

Так, дане рішення прийнято в результаті перегляду справи за позовом Ліберальної партії України до ЦВК.

 

Водночас ЦВК обгрунтувала своє рішення тим, що Клюєвим не дотримано вимог Конституції України та законодавства про проживання в Україні протягом останніх п'яти років на день проведення позачергових виборів до ВР.

 

Наголошується, що при прийнятті спірної постанови були прийняті до уваги тільки дані, викладені у листі Генпрокуратури, у якому міститься певна інформація по кримінальних проваджень, які зареєстровані щодо Клюєва. Ерім того, позивач один раз перетинав кордон України 1 січня 2015 року і повернувся на територію України 11 січня 2015 року, інших відомостей в ГПУ щодо перебування особи за кордоном за період 2014-2019 років немає.

 

Раніше Касаційний адміністративний суд при Верховному суді 1 липня дозволив колишньому депутату від "Партії регіонів" і колишньому главі Адміністрації президента Януковича Андрію Клюєву взяти участь в дострокових виборах до Верховної Ради 21 липня. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.