НОВИНИ

Хто приїде у Львів 22 червня

Депутати Державної Думи (нижня палата парламенту) Росії мають намір відвідати Львів 22 червня для вшанування пам'яті загиблих у Другій світовій війні.

Про це повідомив депутат Верховної Ради від Компартії Олександр Голуб в ефірі телекомпанії ICTV23 травня.

"Оскільки був інцидент стосовно російського консула, низка депутатів Державної Думи, до слова кажучи - не тільки комуністів, вирішили приїхати в цей день і покласти квіти", - сказав він.

При цьому Голуб не уточнив кількість і прізвища цих депутатів.

Водночас він повідомив, що 22 червня у Львів також мають намір приїхати депутати обласних рад різних регіонів України.

Раніше лідер українських комуністів Петро Симоненко повідомив, що спільну акцію у Львові мають намір провести Комуністична партії України і Комуністична партія Російської Федерації.

Крім того, 22 червня до Львова у складі делегації представників східних областей пообіцяв приїхати губернатор Харківщини Михайло Добкін. При цьому він запевняв, що червоних прапорів у них не буде.

Водночас представники "Свободи" попередили, що в разі приїзду "непроханих" гостей виведуть на вулиці тисячі однодумців.

Між тим львівський губернатор Михайло Цимбалюк заявив, що як офіційна особа не буде запрошувати нікого відвідати Львівщину на 22 червня.  Водночас Цимбалюк заявив, що "22 червня Львівщина відзначатиме великим молебнем за участі священиків усіх конфесій".

А мер Львова Андрій Садовий заявив, що варто запобігти конфліктам у місті 22 червня у випадку надходження заявок на провдення акцій від радикально налаштованих сил. При цьому він не виключає можливості звернення до суду, аби таким чином заборонити масові акції у цей день.

У свою чергу в МВС запевняють, що не допустять нових провокацій у Львові під час відзначення чергової річниці початку війни 22 червня. "Якщо хтось збереться їхати до Львова з якимись акціями, ми проведемо роз’яснювальну роботу", - запевнив міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов.

Нагадаємо, 20 травня Верховна Рада ухвалила рішення про запровадження в Україні особливої церемонії – проведення 22 червня кожного року Хвилини пам’яті за загиблими у роки Другій світовій війні.

Відзначимо, що у той же день президент Віктор Янукович підписав Закон щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги.

Як встановили у Генеральній прокуратурі, до сутичок у Львові 9 травня призвели рішення місцевої влади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.