НОВИНИ

Стало відомо, коли набуде чинності рішення Ради ЄС про продовження економічних санкцій проти РФ

Рішення набуває чинності наступного дня після публікації в "Офіційному журналі" Європейського Союзу.

В Офіційному журналі Євросоюзу у п’ятницю, 28 червня,  опубліковано рішення Ради Євросоюзу про продовження до 31 січня 2020 року економічних санкцій блоку проти Росії через її агресію в Україні. 

 

"Рішення набуває чинності наступного дня після публікації в "Офіційному журналі" Європейського Союзу", - йдеться в опублікованому акті.

 

Зокрема, обмежувальні заходи ЄС у сфері економіки стосуються фінансового, енергетичного й оборонного секторів РФ, а також товарів подвійного призначення.

 

Так, економічні санкції включають:

- обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для п'яти російських фінансових установ із мажоритарною часткою держави у статутному капіталі та їхніх дочірніх підрозділів, у яких ці організації мають мажоритарну частку і які засновані за межами ЄС, а також для трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних компаній;

- експортну та імпортну заборона на торгівлю зброєю;

- введення заборони на експорт до Росії товарів подвійного призначення для військових потреб або для російської армії;

- обмеження доступу Росії до окремих технологій, які мають стратегічне значення, і послуг, які можуть використовуватися для розробки і видобутку нафти.

 

Як повідомлялось, Європейський Союз у четвер, 27 червня, офіційно погодив продовження економічних санкцій проти Росії ще на пів року – до 31 січня 2020 року.

 

Зокрема, санкції було продовжено після того, як канцлерка Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон на саміті лідерів блоку 20-21 червня проінформували глав держав та урядів про стан виконання Мінських угод, з яким пов'язано рішення про збереження санкцій.

 

Нагадаємо, що 20 червня Рада Європи продовжила застосування обмежувальних заходів у відповідь на незаконну анексію Росією Криму та Севастополя до 23 червня 2020 року.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.