НОВИНИ

Президент провів нараду РНБО щодо розкраданнь в Укроборонпромі

Зеленський розповів про стан реалізації заходів з підвищення ефективності використання бюджетних коштів у секторі безпеки й оборони та ухвалені рішення стосовно розвитку оборонно-промислового комплексу України.

Президент Володимир Зеленський заявив, що українці чекають на належну реакцію правоохоронних органів стосовно розкладання бюджетних коштів у оборонно-промисловому комплексі.  Про це повідомляє прес-служба глави держави.

 

Так, 27 червня під час наради РНБО президент розповів про стан реалізації заходів з підвищення ефективності використання бюджетних коштів у секторі безпеки й оборони та ухвалені рішення стосовно розвитку оборонно-промислового комплексу України.

 

«Коли ми з вами дивилися журналістські розслідування щодо корупції в оборонній сфері, разом з нами їх дивилися наші бійці та їхні родичі. Якщо виявлені порушення викликають неймовірне обурення у нас, спробуймо відчути, як на це реагують вони. Я дивитимуся на цю ситуацію очима тих, хто захищає Україну», – зауважив  президент.

 

Також він наголосив, що ті, хто крав у армії, мають бути покарані, а "ми не повинні у жодному разі допустити повторення цієї ганьби перед нашою армією”.

 

Крім того, президент зазначив, що сфера оборонних закупівель не реформована і є найменш прозорою з-поміж усіх.

 

«Політики освоювали гроші на підприємствах, якими вони особисто володіли. Покривали зловживання, стримували правоохоронні органи у розслідуванні таких порушень. Це замкнене коло, яке ми повинні розірвати», – підкреслив Зеленський.

 

За його словами, необхідно збільшувати прозорість оборонних закупівель, а секретність має залишатися там, де вона є доцільною.

 

"Наша мета – вдосконалювати систему демократичного цивільного контролю, збільшувати контрольну роль парламенту, співпрацювати з громадськими організаціями, формувати ефективні процедури та ефективні інститути й дотримуватися законодавства», – наголосив глава держави.

 

Разом з тим, він  відзначив активізацію деяких правоохоронних органів у цій сфері.

 

До того ж у нараді під головуванням президента взяли участь генеральний прокурор Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр фінансів Оксана Маркарова, начальник Генштабу – головнокомандувач ЗС України Руслан Хомчак, т. в. о. голови Служби безпеки України Іван Баканов та інші представники силових відомств.

 

Своєю чергою. Зеленський заслухав доповіді про перебіг реформування оборонно-промислового комплексу.

 

Як зазначається, під час наради йшлося про наявні проблеми та результати розслідування за фактом розкрадання бюджетних коштів і корупційних схем, що існують в ОПК.

 

Так, глава держави доручив учасникам наради впродовж семи днів надати секретареві РНБО Олександру Данилюку пропозиції за результатами сьогоднішнього засідання.

 

Як повідомлялось, секретар Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) Олександр Данилюк обговорив із делегацією Канади підготовку плану з розвитку підконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.