НОВИНИ

"Армія FМ" може припинити мовлення в зоні ООС та на окупованих територіях вже в липні

Члени Нацради з питань телебачення і радіомовлення не можуть шостий тиждень поспіль провести засідання, аби продовжити дозволи на трансляцію україномовним телеканалам та радіостанціям на Донбасі та в Криму.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення шостий тиждень поспіль не може провести засідання через відсутність кворуму, унаслідок чого 29 україномовних радіостанцій і телеканалів, серед яких також військове радіо "Армія FM", можуть припинити трансляцію у зоні ООС та на окупованих територіях Донбасу і Криму вже в липні. 

 

 

Як зазначається, тимчасові дозволи на трансляцію, відповідно до вимог закону, видаються терміном на один рік. Кожного року телеканали і радіостанції мають їх продовжувати.

 

Відтак, за словами члена Нацради Сергія Костинського, у червні-липні Національна рада повинна перевидати 40 таких дозволів, щоб українські телеканали і радіостанції не вимкнули свої передавачі в 20 містах та селищах Донецької, Луганської областей і Херсонської області – на межі з Кримом.

 

"Мова йде про те, що через відсутність кворуму утворився штучний ризик того, що може припинитися мовлення 29 українських телеканалів і радіостанцій: на 50 FM-частотах, на 20 аналогових каналах, на 9 цифрових каналах", - зазначив Костинський.

 

Водночас керівник "Армії FM" і "Військового телебачення України" Яна Холодна поінформувала, що вже 11 липня спливає термін тимчасового дозволу на мовленння у Гірнику і Бахмутівці (дві найбільші вежі на Донеччині і Луганщині), а також у Чонгарі, звідки йде трансляція на Крим. 

 

Своєю чергою, 2 серпня спливає термін тимчасового дозволу на мовлення у Бахмуті, Волновасі, Краматорську, Словянську, Маріуполі, Світлодарську і Попасній. 

 

"Ми закликаємо деяких членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення не ганьбитися, а прийти на найближчі засідання і виконати свій обовязок", - написала Холодна.

 

Довідково:

Армія FM — українська державна військова радіостанція. Почала працювати 1 березня 2016 року. Веде мовлення в мережі Інтернет і через супутник, у деяких містах — також у FM-діапазоні. Є першою військовою радіостанцією незалежної України. Започаткована Міністерством оборони України. Особливістю радіостанції є те, що колектив її повністю становлять професійні військові та люди, які мають стосунок до військової справи.

 

В процесі мовлення надається інформація про діяльність української армії, обговорюються потреби військових у зоні АТО, звучать привітання українським солдатам з мирних територій України, новини, юридичні поради військовим ЗСУ, розповідаються надзвичайні історії про бійців та їхніх командирів, звучить також музика. Щодня о 06:00 та 22:00 на радіостанції звучить Державний гімн України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.