НОВИНИ

Християн Південного Судану закликали будувати нову державу

Незалежність Південного Судану ставить перед християнами нові завдання. Вони мають взяти активну участь в будівництві нової реальності. Наша віра тепер повинна виразитись громадянською активністю. Про це йдеться у заяві Суданської Ради Церков.

На 9 липня 2011 року заплановане оголошення незалежності Південного Судану, до якої, на думку християнських церковних лідерів, країна ще не готова. Тому існує потреба загальної мобілізації всіх громадян.

Крім того, Рада Церков висловила страх за подальшу долю християн в північній частині країни, тому закликає до гарантування релігійної країни в обох державах, як в Південному, де домінують мусульмани , так і в Північному Судані.

Побоювання за права християн висловив також єпископ-помічник Хартуму Даніель Адвок.

Єпископ підозріває, що християнам можуть заборонити проживання на території Північного Судану, тоді почнуться багатотисячні, а може навіть багатомільйонні міграційні рухи.

«Очевидно, що разом з вірними підуть їх пастирі» – запевняє він.

На час побудови нових державних структур єпископ Адвок закликав мирян активно вивчати суспільну науку Церкви і впроваджувати Євангеліє в життя суспільних структур.

Нагадаємо, починаючи з 1956 року у Судані безперервно тривали громадянські війни між мусульманами арабського походження та темношкірими африканцями з Південного Судану, які сповідують або християнство, або свої племінні політеїстичні вірування.

Перша громадянська тривала до 1972 року. Друга громадянська – це ще два десятиліття (1983–2005) насильства та смертей мільйонів людей. За різними даними, за цей час на території Судану кількість загиблих сягнула 2–2,5 млн осіб, близько 4 млн мусили покинули свої домівки.

Професор Ерік Рівс, відомий американський експерт із Судану, який побував у найбільш проблемних суданських регіонах, звертає увагу людей по всьому світу на те, що в цій країні впродовж останніх двох десятиліть відбувалося масове винищення людей, що має бути розцінено як геноцид.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.