НОВИНИ

У ЄС очікують, що РФ продемонструє відданість принципам Ради Європи і негайно звільнить українських в'язнів

Представник Євросоюзу запевнив, що ЄС "залишається непохитним у своїй підтримці територіальної цілісності і суверенітету України".

У Європейському Союзі очікують, що Росія продемонструє відданість принципам і правилам Ради Європи, а негайне звільнення ув'язнених або їх обмін з Україною буде "позитивним кроком" в цьому напрямку.

 

Так в середу в Брюсселі прокоментував останні події в ПАРЄ представник ЄС.

 

Зокрема, в ПАРЄ було проголосовано рішення, яким створюються умови для зняття санкцій з російської делегації і повернення її в цю організацію.

 

 

"Ми вважаємо, що у всіх наших інтересах зберегти загальноєвропейський характер Ради Європи, відстоюючи при цьому принципи і правила організації. Рада забезпечує загальну основу, вона пов'язує Росію і ЄС однаковими стандартами і правилами, забезпечує доступ до Європейського суду з прав людини для громадян Росії і надає місце для відкритого обговорення розбіжностей ", - зазначив співрозмовник агентства.

 

Крім того,  представник ЄС висловив сподівання, що "Росія забезпечить, щоб її дії повністю відповідали принципам і правилам Ради Європи, і зробить негайні кроки, щоб продемонструвати це зобов'язання".

 

"У цьому контексті сприяння Росії відвідування незаконно анексованого Кримського півострова комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович і комітетом з питань запобігання катуванням, а також негайного звільнення ув'язнених або їх обміну з Україною буде позитивним кроком. Ми також розраховуємо на швидку виплату простроченої заборгованості Росії перед бюджетом Ради Європи ", - ззаявив він.

 

До того ж представник Євросоюзу запевнив, що ЄС "залишається непохитним у своїй підтримці територіальної цілісності і суверенітету України".

 

"Ми не визнаємо і продовжуємо засуджувати незаконну анексію Криму і Севастополя, і залишаємося прихильними повної реалізації нашої політики невизнання, як неодноразово заявлялося, в тому числі в декларації високого представника від імені ЄС 17 березня", - зауважив він.

 

Разом з тим,  в списку делегації депутатів російської Думи в ПАРЄ містяться імена політиків, щодо яких ЄС застосував санкції, представник ЄС констатував, що про це відомо.

 

"Хоча рішення про їхні повноваження приймається парламентаріями Ради Європи, рішення Росії висунути кандидатуру цих осіб не сприяє знаходженню конструктивного рішення ситуації, що склалася", - сказав він.

 

Нагадаємо, що Парламентська асамблея Ради Європи на своєму засіданні 25 червня  ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.