НОВИНИ

За обґрунтування проекту доступного жила з держбюджету заплатили вартість 16 квартир

Державне підприємство «Інвест Україна» за результатами тендеру 16 травня уклало угоду з ДП «Український державний науково-дослідний і проектний інститут цивільного сільського будівництва» на послуги з розробки техніко-економічного обґрунтування національного проекту «Доступне житло». Роботи коштуватимуть 2,65 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Згідно з проектом «Доступне житло», у 2013 році в шести містах-мільйонниках (Києві, Донецьку, Харкові, Львові, Одесі і Сімферополі) мають відкритись так звані «президентські квартали», де однокімнатна квартири площею 38 кв м будуть коштувати близько $20 тис. Квартали будуть складатись з 16 типових девятиповерхівок по 70 квартир кожна. Тобто, за обґрунтування проекту з дербюджету заплатили вартість 16 таких квартир.

Керівником проекту «Доступне житло» призначено Валерія Єременка. Раніше він працював в фірмі «РБ буд-інвест». Власником цієї фірми є донецьке ТОВ «Укрбизнесресурс», яке відоме як власник компанії «РБ капітал-груп», що володіло 77% акцій «Родовід-банку» до його націоналізації.

Як повідомлялось, у січні голова Держагентства з інвестицій та управління національних проектів Владислав Каськів заявляв, що в 2011 році в Києві, Одесі, Донецьку, Харкові та Львові в рамках Національного проекту «Доступне житло» почнеться будівництво житла, вартість якого буде становити 3-4 тис. гривень за квадратний метр.

Зі слів Каськіва, здешевлення вартості житла буде досягнуто за рахунок нових технологій, ліквідації корупційної складової й впровадження моделі державно-приватного партнерства.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив про домовленість із забудовниками про встановлення середньої ціни на житло 8 тис. гривень за 1 кв. м і на соціальне житло - 4 тис. гривень у Києві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.