НОВИНИ

Фірташу загрожує понад 80 років ув'язнення у США з конфіскацією майна - юрист

Берд зазначив, що США можуть змінити обвинувачення, якщо олігарх погодиться на співпрацю.

Українському олігарху Дмитру Фірташу, якщо його екстрадують до Сполучених Штатів Америки, загрожує там понад 80 років в’язниці з конфіскацією майна. Про це в інтерв’ю "Голосу Америки"  повідомив американський юрист  Джин Берд.

 

“Фірташа звинувачують у відмиванні грошей, у порушенні так званого “закону Ріко” — про організації, що діють під впливом рекету й корупції, а також у намаганні порушити закон про корупцію за кордоном. З технічного боку, це понад 80 років ув’язнення, — це просто базуючись на розрахунках. Плюс, прокурор просить про конфіскацію всіх його активів”, — розповів Берд.

 

Крім того, юрист зазначив, що США можуть змінити обвинувачення, якщо Фірташ погодиться на співпрацю.

 

“Фірташ добре знайомий з різноманітними фінансовими угодами, в яких залучені топ-політики різних країн, у тому числі України та Росії. Тож можливо, що він має інформацію, яка може зацікавити Сполучені Штати. Тож для нього завжди є можливість співпрацювати й укласти угоду про визнання провини, — де він надасть цю інформацію в обмін на зміну обвинувачень”, - зауважив  Берд.

 

До того ж Фірташа звинувачують у змові з метою підкупу чиновників в Індії для видобутку титану, що використовується в реактивних двигунах. Сума ймовірного хабара — 18,5 мільйонів доларів. Федеральна суддя у Чикаго стверджує, що Фірташ планував співпрацювати з американським виробником авіалайнерів "Boeing".

 

Так, схема хабарництва торкається юрисдикції США. Представники "Boeing" підтвердили, що розглядали можливість співпраці з Фірташем. Втім заявили, що угоди з ним не укладали.

 

Нагадаємо, що Верховний суд Австрії 25 червня дозволив екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до США.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.