НОВИНИ

ООН вимагає у Росії відповіді щодо бомбардування лікарень у Сирії

Координати медичних закладів через ООН повідомляють сторонам конфлікту в Сирії з метою захисту їх від нападу.

Координатор з гуманітарної допомоги ООН заявив 25 червня, що попросив Росію надати детальну інформацію про те, як вона використовує координати розташування лікарень в Сирії після низки нападів на медичні заклади. Про це повідомляє RFE/RL.

 

Так, координати медичних закладів через ООН повідомляють сторонам конфлікту в Сирії з метою захисту їх від нападу. 

 

Зокрема, за даними ООН, попри цей механізм, по понад 23 лікарнях були завдані авіаудари, відколи підтримувані Росією сирійські війська почали наступ в північно-західній провінції Ідліб наприкінці квітня.

 

До того ж Росія, яка надала ключову підтримку сирійському президентові Башару Асаду протягом усього конфлікту, заперечувала, що бомбардування спрямовані на лікарні.

 

"Я звернувся до Російської Федерації з проханням надати інформацію про те, як використовуються деталі, надані через механізм деконфліктності", – заявив у Раді безпеки заступник генерального секретаря ООН із гуманітарних питань Марк Лоукок, висловивши сумнів у тому, що система виконує свою роль.

 

Крім того, Девід Ліллі, виконавчий директор сирійського Американського медичного товариства заявив, що лікарі більше не довіряють механізмові, і закликав розслідувати напади на лікарні.

 

Нагадаємо, що російська авіація завдала ударів у Сирії, загинули щонайменше 25 цивільних.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.