НОВИНИ

У ПАРЄ не згадали про анексію Криму та війну на Донбасі у рекомендаціях для РФ

Моніторинговий комітет Асамблеї представив доповідь щодо закликів до Росії.

У доповіді моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи щодо повноважень російської делегації серед вимог та закликів до Росії не виявилося пунктів про анексію Криму та війну на Донбасі. Про це йдеться у проекті рішенні комітету.

 

"Членство в Раді Європи надає російським громадянам доступ до юрисдикції Європейського суду з прав людини. Ми повинні пам'ятати цей факт і враховувати потреби російських громадян, які бачать Раду Європи як засіб захисту своїх прав. Аналогічним чином неурядові організації та активісти розглядають Раду Європи як інструмент захисту", - йдеться у документі.

 

Зокрема, комітет закликає РФ:

 

– звільнити 24 українських моряків, взятих у полон в районі Керченської протоки;

 

–  заплатити внески до бюджету Ради Європи;

 

– співпрацювати зі слідством в рамках справи збиття рейсу MH17;

 

– докласти зусиль, щоби зупинити переслідування ЛГБТ у Росії, особливо в Чечні, та покарати тих, хто порушував права цих людей;

 

– співпрацювати зі світовою спільнотою у розслідуванні вбивства Боріса Немцова.

 

Водночас закликів про анексію Криму, українських політв'язнів, порушення прав кримських татар та людей у підконтрольному РФ Донбасі у рішенні немає. Однак у пояснювальному меморандумі британця Роджера Гейла перераховані ці питання.

 

"Російську Федерацію слід позбавити можливості брати участь у спостереженні за виборами з боку Асамблеї або бути доповідачем у Моніторинговому комітеті. Знову ж таки, на мій погляд, це мінімум", - наголосив Гейл.

 

Нагадаємо, у ніч на 26 червня профільні комітети ПАРЄ, що розглядали питання повноважень делегації РФ, ухвалили рекомендацію підтвердити їх без мінімальних санкцій.

 

Раніше стало відомо, що, у середу, 26 червня,  розгляне оскарження повноважень російської делегації.

 

Як повідомлялось, Парламентська асамблея Ради Європи на своєму засіданні 25 червня  ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань.

 

Резолюцію після дебатів, які тривали майже дев'ять годин, підтримали 118 делегатів, 62 були проти та 10 утрималися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.