НОВИНИ

Україна відкликає посла зі Страсбурга для консультацій через повернення Росії до ПАРЄ

Глава МЗС Павло Клімкін назвав "логічним кроком" те, що українська делегація у ПАРЄ офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту.

Міністерство закордонних справ України відкликає посла зі Страсбурга для консультацій через рішення про повернення Росії до Парламенської асамблеї Ради Європи. Про це у вівторок, 25 червня, повідомив голова МЗС Павло Клімкін.

 

Міністр назвав "логічним кроком" те, що українська делегація у ПАРЄ офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї на знак протесту.

 

"Призупинення участі у ПАРЄ – цілком логічний крок. Але не назавжди, аби не віддавати РЄ на поталу Росії та її друзям. Набагато складніше, власне, з Радою Європи. Це наш юридичний і людський обов’язок – брати участь в її механізмах захисту прав людини. Хоч арсенал цих механізмів далеко не ідеальний, але важливий. У всьому іншому РЄ втратила нашу довіру, і відновити її буде надзвичайно складно. Тому відкликаємо нашого посла при Раді Європи для консультацій", - зазначив він.

 

За словами Клімкіна, проблема полягає не у самому факті повернення російської делегації до ПАРЄ, а в тому, що "це поштовх до створення нової нормальності у відносинах з РФ".

 

Як повідомлялося, 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань. Резолюцію після дебатів, які тривали майже дев'ять годин, підтримали 118 делегатів, 62 були проти та 10 утрималися.

 

Міністерство закордонних справ України повідомило, що схвалена ПАРЄ резолюція є неприпустимою поступкою Москві, що з 2014 року здійснює збройну агресію проти України, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного права, у тому числі Статуту Ради Європи. 

 

Своєю чергою, українська делегація у вівторок, 25 червня, на знак протесту залишила залу засідань Парламентської асамблеї Ради Європи. 

 

Крім того, у ПАРЄ у вівторок, 25 червня, оскаржили повноваження російської делегації. Відповідну процедуру порушили з ініціативи української сторони у присутності російської делегації в залі засідань.

 

Водночас президент України Володимир Зеленський заявив, що розчарований рішенням Парламентської асамблеї Ради Європи затвердити без обмежень повноваження делегації Російської Федерації. 

 

Згодом стало відомо, що Постійна делегація Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи призупиняє свою участь у роботі сесії ПАРЄ, окрім питань позбавлення повноважень російської делегації.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.