НОВИНИ

Міноборони вирішило закупити для ЗСУ аптечки без необхідних джгутів-турнікетів - Зінкевич

Загальна сума замовлення складає майже 60 млн грн.

Міністерство оборони України оголосило тендер на закупівлю для Збройних Сил України 44 тисяч індивідуальних аптечок, у складі яких немає необхідних для зупинки кровотечі джгутів-турнікетів. Загальна сума замовлення складає 59 400 000 грн. Про це у понеділок, 24 червня, повідомила керівник медичного батальйону "Госпітальєри", директор КП "Госпітальєри Дніпра", ветеранка Яна Зінкевич у Facebook, посилаючись на офіційний сайт державних закупівель.

 

"Протягом 2016-2017 років Міністерством оборони спільно з медиками і волонтерами проводилась робота щодо нового складу військової аптечки. У результаті було видано наказ Генштабу, який затвердив новий склад аптечки у відповідності до стандартів NATO. До неї увійшли два механічних джгути-турнікети, гемостатик, бандаж, назофорингеальний повітровод та інші засоби тактичної медицини, які значно збільшували шанси врятувати життя у разі критичного поранення", - зазначила Зінкевич.

 

Ветеранка підкреслила, що у 2017 -2018 роках для Збройних Сил України було закуплено якісні індивідуальні аптечки.

 

Однак у 2019 році серед переліку вимог Міноборони до закупівлі нових аптечок наявність джгутів-турнікетів не зазначена.

 

"Джгут-турнікет - це перший інструмент, який він (військовий- ред.) візьме з собою на поле бою після зброї. Це те, що врятує життя при критичній кровотечі!", - заявила керівник "Госпітальєрів".

 

Крім того, Зінкевич наголосила, що механічні кровоспинні джгути-турнікети є обов'язковим елементом аптечок НАТО.

 

Як зазначається, декілька днів тому Оксаною Корчинською і групою народних депутатів був ініційований запит на Міністерство оборони з вимогами дати роз‘яснення таким діям. Занепокоєння було також публічно озвучене із трибуни Верховної Ради.

 

Своєю чергою, на відповідне повідомлення Зінкевич відреагував начальник Головного військово-медичного управління Ігор Хоменко, пообіцявши згодом дати офіційне роз‘яснення стосовно цієї тендерної закупівлі та доукомплектаціі. На момент публікації новини відповіді не було.

 

Нагадаємо, заступник директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України Сергій Винник повідомив, що у 2019 році на закупівлю та модернізацію озброєння та військової техніки виділено 11,5 млрд. гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.