НОВИНИ

У Львові розпочалось засідання Міжпарламентської ради Україна - НАТО

Парубій наголосив, що вступ до НАТО і ЄС є ключовим завданням зовнішньої політики України.

Засідання Міжпарламентської ради Україна - НАТО розпочалося в понеділок у Львові. 

 

Так, виступаючи з вітальним словом до учасників заходу, голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що засідання ради проходить у складний для України час зміни влади - після президентських виборів і перед парламентськими.

 

"Те, як пройшли президентські вибори, показало, що Україна є сучасною європейською державою в плані відкритості та конкурентності. І я переконаний, що в такому самому дусі пройдуть і парламентські вибори", - зауважив голова ВР.

 

Також Парубій наголосив, що вступ до НАТО і ЄС є ключовим завданням зовнішньої політики України, зауваживши, що "незважаючи на результати виборів, Україна стійко йтиме шляхом вступу в НАТО".

 

"Важливим знаком на цьому шляху є проведення навесні 2020 року Парламентської асамблеї НАТО в Києві. Як свідчить історія, кожна країна - не член НАТО, яка проводила засідання асамблеї, незабаром ставала членом альянсу", - заявив він.

 

Крім того, президент Парламентської асамблеї НАТО Мадлен Мун заявила, що Україна має життєво важливе значення для безпеки і стабільності в цьому регіоні.

 

Зокрема, президент ПА НАТО підкреслила, що не можна забувати про те, що останні п’ять років Україна переживає складні часи - 13 тисяч людей загинуло внаслідок окупації Росією української території.

 

Разом з тим, вона повідомила, що РФ незаконно утримує сотні українських заручників, у тому числі 24 моряків українських ВМС і режисера Олега Сенцова.

 

"Росія продовжує надавати притулок людям, котрі збили малайзійський "Боїнг", - зазначила Мун.

 

За її словами, Росія зацікавлена в ескалації ситуації на Донбасі, що виразилося, зокрема, на початку видачі паспортів РФ жителям Донбасу.

 

Зазначається, що засідання Міжпарламентської ради Україна - НАТО у Львові триватиме 24-25 червня.

 

Нагадаємо, що Зеленський 4 червня  висловив сподівання, що у подальшій перспективі партнерство України з НАТО переросте у повномасштабне членство в Альянсі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.