НОВИНИ

Клімкін заявив, що РФ має значні шанси повернутися в ПАРЄ без виконання умов

За словами глави МЗС, багато з європейських країн хочуть "купити" прогнозованість у відносинах з Росією.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що у російської делегації є значні шанси повернутися до Парламентської асамблеї Ради Європи після ухвалення відповідної резолюції на літній сесії, яка  розпочинається у понеділок, 24 червня, у Страсбурзі Про це йдеться в інтерв'ю "5 каналу".

 

"Шанси значні, оскільки багато з європейських країн таким чином хочуть купити прогнозованість у відносинах з Росією. Вони розуміють, що Росія є такою, як вона є, вони хочуть мати важіль впливу на Росію і тримати її в Раді Європи. Я вважаю, що це за визначенням погана і помилкова стратегія", - зауважив глава дипвідомства.

 

За його словами, існують проблеми навколо повернення Москви до складу Ради Європи.

 
"Я намагався пояснити всім нашим партнерам, що проблеми не в поверненні як такому - від того, що там буде кілька російських депутатів, нам не холодно, не жарко. Проблема в іншому - хтось хоче використовувати це повернення як шлях до нової нормальності з Росією", - наголосив Клімкін.
 
Раніше стало відомо, що 24 червня у Страсбурзі  відкривається літня сесія ПАРЄ, на якій можуть зняти санкції з РФ і повернути її делегацію в ПАРЄ. Поверненню Росії в ПАРЄ присвячений проект резолюції про зміцнення процесу прийняття рішень асамблеї щодо повноважень і голосувань, який делегати розглянуть у другій половині дня понеділка.

 

Як повідомлялося, голова делегації Верховної Ради у ПАРЄ Володимир Ар’єв оцінив ситуацію у ПАРЄ перед голосуванням щодо повернення делегації РФ.

 

Раніше президент ПАРЄ закликала депутатів відкрити шлях до повернення РФ до асамблеї.

 

Як відомо,  Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи в квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України.

 

У червні 2017 року російська сторона вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески до організації.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.