НОВИНИ

Українські спецпризначенці вперше пройшли сертифікацію НАТО

Мова йде про 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗСУ.

140-й центр Сил спеціальних операцій Збройних сил України пройшов сертифікацію як підрозділ SOF і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО (англ. – NATO Response Force – NRF). Про це у понеділок, 24 червня, повідомляє "Український мілітарний портал".

 

Як зазначається, уперше в історії підрозділ з країни не Північноатлантичного альянсу пройшов сертифікацію як підрозділ SOF. 

 

Зауважимо, NRF були створені на листопадовому саміті НАТО 2002 у Празі на заміну Союзного Командування Європи Мобільними Силами. Перші перемовини про реорганізацію мобільних сил НАТО відбулись у серпні 2002 у Варшаві з ініціативи міністра оборони США Дональда Рамсфелда. СШР перебувають у постійній бойовій готовності.

 

До складу СШР входять сухопутні війська, війська спеціального призначення, повітряні і морські сили, які готові протягом 5 днів до проведення операцій евакуації чи реагування на кризові ситуації в усіх частинах світу.

 

При значному військовому конфлікті (війні) СШР повинні стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів. Рішення про застосування СШР приймає Північноатлантична рада. Сухопутні сили СШР НАТО силою бригади здатні провадити операції вимушеного силового входу (forced-entry). Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної і амфібійної груп. Повітряні сили здатні провадити до 200 щоденних вильотів. В операціях також можуть використати спеціальні підрозділи.

 

Як повідомлялося, Україна домовилася про нарощування взаємодії з розвідувальними структурами країн НАТО. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.