НОВИНИ

Україні не загрожує дефолт - Мінфін

Також подальше поліпшення фінансових результатів підприємств сприятиме зростанню надходжень з податку на прибуток.

Україні не загрожує дефолт за зобов'язаннями та секвестр державного бюджету, заявили в Міністерстві фінансів. Про це повідомляється на сайті Мінфіну.

 

За 5 місяців поточного року податкові та митні надходження виявилися нижчими за планові з ряду причин, включаючи вищий курс гривні, ніж очікувалося, а також скорочення виробництва тютюну, звільнення з січня 2019 року від ПДВ імпорту сонячних батарей, обсяги імпорту нижчі за прогнози.

 

У Мінфіні підкреслили, що ці чинники тимчасові, оскільки обсяги імпорту газу вищі за торішні, що покращує показники виконання надходжень від ПДВ. Крім того, виробництво тютюнових виробів зростає після падіння, що позитивно впливає на динаміку надходжень від акцизу. Також подальше поліпшення фінансових результатів підприємств сприятиме зростанню надходжень з податку на прибуток.

 

Крім того, вищі за планові надходження від податку на доходи фізосіб внаслідок зростання середньої заробітної плати і поліпшення фінансового становища компаній. Національний банк перерахував до бюджету 64,9 млрд грн прибутку, що вище за попередній прогнозний показник на 17,3 млрд грн.

 

У Мінфіні зазначили, що не очікують повторення ситуації з відшкодуванням ПДВ, яка сталася в січні цього року. При цьому, з боку запозичень після випуску єврооблігацій на 1 млрд євро і зростання обсягу вкладень нерезидентів у ОВДП, завдяки запуску Clearstream виконання плану вирівнялося.

 

«Грудень минулого року показав, що уряд здатний проводити видаткову політику без негативного впливу на валютний ринок та інфляції. На початку 2019 року постійний аналіз ліквідності дав змогу оперативно реагувати на виклики, пов'язані зі стабільністю єдиного казначейського рахунку та поточною ліквідністю, в тому числі замістити невиконання надходжень від приватизації та частково зовнішні запозичення внутрішніми запозиченнями», - наголошується в повідомленні.

 

Також повідомляється, що повноцінне впровадження середньострокового бюджетного планування дасть змогу завершити процес впровадження ефективного управління ліквідністю держави, оскільки збільшиться горизонт планування, підвищиться рівень прогнозованості та передбачуваності державної політики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.