НОВИНИ

Трамп наказав здійснити удар по Ірану, однак потім передумав — ЗМІ

Президент США розпорядився завдати удару по Ірану як помсту за збитий американський безпілотник.

Президент США Дональд Трамп схвалив військові удари по Ірану в якості помсти за збитий американський безпілотник, але в останній момент скасував своє рішення. Про це повідомляє The New York Times.

 

Так, вже о 19.00 четверга, 20 червня, військові і дипломатичні чиновники очікували ударів по Ірану після інтенсивних дискусій і дебатів, які тривали у Білому домі серед високопоставлених членів Ради національної безпеки і лідерів Конгресу.

 

Крім того, за даними джерел, президент спочатку схвалив удари на кілька іранських цілей, таких як радари і ракетні батареї.

 

Зокрема, операція була на ранніх стадіях виконання, коли її скасували, сказав високопоставлений чиновник адміністрації президента США. За його словами, літаки вже були в повітрі, а кораблі - на позиціях, але жодної ракети випущено не було.

 

До того ж, різка зміна курсу поклала край тому, що могло б стати третьою військовою акцією США проти цілей на Близькому Сході. Трамп вже двічі наказував завдати удару по цілях в Сирії, в 2017 і 2018 роках.

 

Також поки незрозуміло, чи президент США  просто передумав щодо ударів, чи його адміністрація змінила рішення через логістику і стратегію.

 

Разом з тим,  незрозуміло, чи не будуть завдані удари по Ірану в майбутньому.

 

Нагадаємо, що У Єврокомісії 18 червня звинуватили США в зростанні напруженості з Іраном.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.