НОВИНИ

Брюссель закликав Росію звільнити захоплених українських моряків

Лідери ЄС також висловилися за якнайшвидше відновлення переговорів для виконання Мінських угод.

Лідери Європейського Союзу закликали Росію беззастережно звільнити українських моряків і судна, незаконно захоплені в Керченській протоці в листопаді минулого року.

 

Про це йдеться у висновках саміту ЄС, які були схвалені главами держав і урядів країн - членів ЄС у четвер у Брюсселі.

 

"Європейська рада знову звертається із закликом до Росії беззастережно звільнити захоплених українських моряків, повернути захоплені судна і забезпечити вільний прохід усіх суден через Керченську протоку відповідно до міжнародного права", - заявили лідери Євросоюзу.

 

Крім того, вони висловили "крайню стурбованість у зв'язку з указом президента Росії від 24 квітня, який дозволяє спростити видачу паспортів у деяких районах Донецької та Луганської областей України, що суперечить духу і цілям Мінських угод".

 

"Європейська рада продовжуватиме стежити за ситуацією на сході України і готова розглянути подальші варіанти, зокрема невизнання російських паспортів, виданих на порушення Мінських угод, в тісній координації зі своїми міжнародними партнерами", - повідомляється у висновках.

 

Також  Європейська рада закликала до "термінового відновлення переговорів з метою виконання Мінських угод і заходів, спрямованих на відновлення довіри між сторонами".

 

Своєю чергою, лідери ЄС  нагадали, що 17 липня виповниться п'ять років з моменту трагедії рейсу MH 17, який забрав 298 життів.

 

"Європейська рада знову заявляє про свою повну підтримку всіх зусиль, спрямованих на встановлення істини, справедливості та відповідальності за жертв і їхніх найближчих родичів відповідно до резолюції 2166 РБ ООН", - йдеться у висновках.

 

Так, у цьому контексті лідери Євросоюзу привітали оголошення 19 червня Об'єднаної слідчої групи про те, що в Нідерландах буде пред'явлено кримінальні звинувачення чотирьом особам, і закликали РФ "повною мірою співпрацювати з розслідуванням, що проводиться".

 

Зокрема, лідери Європейського Союзу  висловили "повну впевненість у незалежності та професійності майбутніх судових процедур".

 

Нагадаємо, що Рада ЄС продовжила санкції проти Росії через анексію Криму. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.