НОВИНИ

У ЄС не дійшли згоди щодо призначення керівників європейських інституцій

Туск повідомив, що за жодного з кандидатів не було більшості.

Лідери Європейського Союзу вранці в п'ятницю, 21 червня, не дійшли згоди щодо того, хто повинен очолити Європейську комісію та інші ключові органи і знову зустрінуться наприкінці наступного тижня. Про це повідомляє  Euobserver.

 

"Ми хочемо домовитися перед тим, як збереться новий парламент", - повідомила канцлерка Німеччини Ангела Меркель, маючи на увазі Європарламент.

 

"За жодного з кандидатів не було більшості", - заявив Туск, додавши, що лідери Євросоюзу погодилися, що має бути пакет, що відображає різноманітність ЄС.

 

Зокрема, Туск продовжуватиме консультації з Європейським парламентом.

 

Так, лідери знову зберуться в неділю (30 червня) увечері.

 

Крім того, Меркель наголосила, що слід уникати інституційного конфлікту між радою держав-членів і парламентом.

 

"Ні в якому разі ми не хочемо бачити кризу з парламентом, це не було б добре для ЄС в цілому на наступні роки", - сказала вона

 

Також Європейський парламент доводив, що лідери повинні обрати президента Єврокомісії з провідних кандидатів, висунутих політичними партіями. Проте, немає парламентської більшості за жодного з них.

 

Своєю чергою, Правоцентристська ЄНП (EPP), яка стала найбільшою партією на виборах минулого місяця, висунула німця Манфреда Вебера, а соціалісти, які стали другимим, - нідерландського єврокомісара Франса Тіммерманса. Данська єврокомісарка Маргрет Вестагер виступила як кандидат від лібералів.

 

Разом з тим, EPP, соціалісти, ліберали і зелені працювали над коаліційною угодою в парламенті, але не змогли домовитися про кандидата на посаду голови комісії. Сторони хочуть домовитися до наступного вівторка, але малоймовірно, що до цього часу вони зможуть знайти спільного кандидата.Соціалісти вперто борються за Тіммерманса, а новий лідер лібералів Дачіан Чолош також не схвалив Вебера.

 

Водночас, представники EPP розглядають цей крок як ворожий проти Вебера, координований соціалістичним урядом у Мадриді та французьким президентом Еммануелем Макроном, чиї члени Європарламенту підтримали пропозицію Чолоша як лідера ліберальної групи.

 

До того ж фаворитом Макрона є француз Мішель Барньє – представник ЄС на переговорах з Британією, який не входить до списку "провідних кандидатів".

 

"Я з задоволенням, втіхою і щастям зазначив, що мене не так легко замінити", - сказав нинішній президент ЄК Жан-Клод Юнкер після зустрічі.

 

Нагадаємо, що президент Європейської Ради Дональд Туск висловив сподівання, що лідери Європейського Союзу під час зустрічі 20 червня у Брюсселі домовляться, хто обійме найвищі посади блоку. 

 

Раніше президент Франції Емманюель Макрон заявив, що готовий підтримати Меркель на посаду нового президента Єврокомісії. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.