НОВИНИ

Польща порушила правила суперечливим законом про суддів - генадвокат Суду ЄС

На думку адвоката, закон не містить гарантій непорушності і незалежності суддів.

Генеральний адвокат Суду Європейського Союзу  Євгеній Танчев заявив, що польський закон про вихід суддів на пенсію є порушенням правил ЄС. Про це повідомляє американське видання Politico.

 

За його словами, закон порушує рівноправне ставлення до чоловіків і жінок. Крі того, на думку адвоката, закон не містить гарантій непорушності і незалежності суддів.

 

"Знижуючи вік виходу на пенсію для суддів судів загальної юрисдикції і надаючи міністрові юстиції право продовжувати термін роботи таких суддів, Польща порушила свої зобов'язання за законодавством ЄС", - йдеться у висновку.

 

Зокрема, суд ЄС може ухвалювати рішення, прислухаючись до рекомендацій генерального адвоката, однак не зобов'язаний це робити. Остаточний вердикт у справі суд винесе згодом.

 

Нагадаємо, 21 листопада 2018 року Сейм Польщі  ухвалив законопроект, який передбачає зміни закону про Верховний Суд. Так, законопроект, спрямований на скасування змін, які були прийняті відповідно до закону "Про Верховний суд", був внесений до парламенту правлячою партією "Право і справедливість".

 

19 жовтня 2018 року Європейський суд ухвалив рішення про те, що Польща повинна негайно призупинити застосування нового закону, який змусив деяких суддів Верховного суду до дострокового виходу на пенсію та повернути тих, хто вже залишив свої посади.

 

24 вересня 2018 року Єврокомісія звернулася до Суду справедливості ЄС у зв'язку із скандальним судовим законодавством, ухваленим в Польщі. 

 

Також 17 квітня 2018 року польський Сейм та Сенат прийняли зміни до трьох законів про про Верховний суд, суди загальної юрисдикції та Національну раду судочинства. 

 

Як повідомлялось, 2 липня 2018 року ЄС розпочав санкційну процедуру проти Польщі через польський суперечливий закон про Верховний суд. Своєю чергою, у Польщі відреагували на рішення Єврокомісії розпочати санкційну процедуру  Зокрема, міністр закордонних справ Яцек Чапутовіч заявив, що Польща доводитиме свою правоту у суді. У свою чергу, віце-міністр закордонних справ і міністр з європейських справ Конрад Шиманський заявив, що Польща в 30-денний термін відповість на поставлені перед нею питання з боку Єврокомісії.

 

Додамо, 1 березня депутати Європейського парламенту схвалили резолюцію, підтримавши рішення Європейської комісії розпочати процедуру санкцій проти Польщі через порушення верховенства права.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.