НОВИНИ

Алла Лазарева: Не лише Україна та інші колишні радянські республіки мають проблеми з комуністичними впливами

Комунізм лишається непокараною загрозою світу насамперед через поблажливість західної інтелігенції.

Не лише Україна та інші колишні радянські республіки мають проблеми з комуністичними впливами, ні Східна Європа, ні Західна не провели роботи над своїми комуністичними помилками, а без неї концепту здорового спільного майбутнього взятися ніде. Про це пише журналістка Тижня Алла Лазарева.

 

«На завершення Другої світової Західна Європа активно долучилася до організації показового Нюрнберзького процесу. Але суд над комуністичними злочинами так ніколи й не відбувся. Україна сьогодні одна з небагатьох (якщо не єдина в Європі) засудила на рівних червону й нацистську ідеології», йдеться в матеріалі.

 

Лазарева цитує слова письменника Рено Ребарді, каже, що ні Східна Європа, ні Західна не провели роботи над своїми комуністичними помилками. А без неї концепту здорового спільного майбутнього взятися ніде.

 

«Комунізм лишається непокараною загрозою світу насамперед через поблажливість західної інтелігенції. Старий більшовизм лєнінського зразка був очевидною предтечею численних видів популізму, на який хворіють політичні системи і на Заході, і на Сході. «Після Другої світової Україна та інші радянські республіки опинилися відразу за двома завісами», — каже бельгійський дипломат, який працює в Парижі. Завіси ті зникли географічно та політично, але не на рівні побутової психології. 30 років для історії — це якась мить. Світ швидко переформатовується. І нова реальність постає, зокрема, з тих запитів на зміни, що лишилися незадоволеними з 1989-го», — наголошує вона.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.