НОВИНИ

У Польщі заявили про готовність допомогти Україні, якщо РФ перекриє транзит газу у 2020 році

Зокрема, Варшава готова запустити газопровід, що вже з'єднує польську систему з українською в Германовицях.

Урядовий уповноважений з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський заявив, що Польща може тимчасово допомогти Україні в разі виникнення проблем з постачанням газу з Росії, але газова така криза малоймовірна.  Про це повідомляє польський портал BiznesAlert.pl.

 

"Україні варто допомогти, тому що в польському інтересі вона повинна зміцнюватися, а не слабшати", - зауважив він. 

 

Зокрема, Наїмський прокоментував переговори між Єврокомісією, Україною і РФ щодо майбутнього постачання газу через Україну після закінчення контракту в кінці 2019 року. 

 

"Досвід говорить, що останні домовленості будуть зроблені в кінці року, тобто в останній можливий момент", - наголосив він.

 
За його слвами, додатковим елементом є перенесення терміну реалізації "Північного потоку-2". 

 

"З цієї точки зору, я не думаю, що було б реально зупинити транзит російського газу через Україну з 1 січня 2020 року. Це означає, що побоювання українців щодо зими 19/20, ймовірно, не справдяться. Не виключено, що підписання нового контракту затягнеться, і якщо це станеться, то це буде питання російської та української сторін", - пояснив він.

 

"Ми готові, за необхідності, запустити газопровід, що вже з'єднує польську систему з українською в Германовицях. Його потужність становить 2 млрд кубометрів. Це, здається, не дуже багато, але коли українцям потрібна екстрена допомога, ми готові це зробити" - відзначив урядовець.

 

"Ми хотіли б розширити інтерконнектор з Україною. З польської сторони все готове, тому що це елемент розширення національної системи. З нашого боку, у будь-якому випадку, ми будемо будувати свою частину. З української сторони немає рішення побудувати сполучення з переходом в Германовицях і першим складом в Україні. Ми цього чекаємо, і, можливо, нова влада в Україні прагне прискорити цей процес", - підкреслив він.

 

Крім того, він запевнив, що Польща все ще готова до можливих проблем з постачанням газу через Україну, хоча, на його думку, вона навряд чи буде перешкоджати транзиту до Європи.

 

Раніше економічний радник посольства США Джон Шутте заявив, що Вашингтон готовий допомогти Україні підготуватися до можливого перекриття транзиту газу у 2020 році з боку Росії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.