НОВИНИ

Американський сенатор запропонував визнати РФ спонсором тероризму

Зазначається, що наразі у списку країн-спонсорів тероризму чотири держави - Іран, Сирія, Судан і КНДР.

Сенатор-республіканець від Колорадо і член Гельсінської Комісії Сполучених Штатів Америки Корі Гарднер заявив, що має намір домагатися ухвалення закону, за яким Державний департамент США повинен буде визначити, чи підпадає Росія під визначення "держави-спонсора тероризму". Про це йдеться в інтерв'ю "Голосу Америки".

 

Так, сенатор, який вніс минулого року відповідний законопроект, повторно представив його у новому складі Конгресу США у квітні 2019 року. Зокрема, законопроект також підтримав сенатор від Нью-Джерсі, демократ Боб Менендес.

 

На думку Гарднера, РФ відповідає цьому визначенню.

 

"Подивіться на те, що Росія зробила в останні роки - вона надала допомогу режиму Асада в Сирії, який вбиває невинних людей, і сама стала причетна до цих вбивств, займалася отруєннями в Європі, фактично здійснивши хімічну атаку. Це режим, який користується терором для здійснення своїх політичних цілей", - зауважив він.

 

"Я думаю, що визначення Росії як держави-спонсора тероризму надішле сигнал по всьому світу, що це режим, який спирається на беззаконня, що він не зупиняється перед порушенням основних норм міжнародного права, і що Сполучені Штати цього не потерплять", - наголосив Гарднер.

 

Як відомо, рішення Держдепу США про визнання країни спонсором тероризму тягне за собою низку жорстких політичних та економічних санкцій, які включають контроль за експортом товарів подвійного призначення, заборона на економічну допомогу, накладення фінансових та інших обмежень.

 

Своєю чергою, наразі у списку країн-спонсорів тероризму чотири держави - Іран, Сирія, Судан і КНДР.

 

"Я сподіваюся, що ми проведемо слухання щодо цього закону. Я очікую, що він зустріне опір, але як і раніше впевнений, що це важлива справа, яку ми повинні зробити", - додав сенатор.

 

Раніше сенатор Роберт Портман від Республіканської партії обговорив на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським потребу української армії в нових системах озброєнь та ідеї боротьби з російською пропагандою на Донбасі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.