НОВИНИ

Портнова поновили на посаді професора у Київському університеті Шевченка, студенти готують акцію протесту

Згідно з наказом, Портнов прийнятий на посаду професора і має приступити до виконання обов'язків з 1 вересня 2019 року по 30 червня 2020 року.

Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський відновив колишнього заступника глави Адміністрації президента Януковича Андрія Портнова на посаді професора кафедри конституційного права юридичного факультету. Про це йдеться в копіїї наказу ректора, що є в розпорядженні "Українських Новин".

 

Згідно з наказом, Портнов прийнятий на посаду професора і має приступити до обов'язків професора з нового навчального року - з 1 вересня 2019 року по 30 червня 2020 року.

 

Університетський оклад Андрія Портнова становитиме 14 753 гривні. Він є доктором юридичних наук, доцентом. Йому встановлена доплата за вчене звання - 25%, науковий ступінь - 25%, надбавка за почесне звання "Заслужений юрист України - 20%, надбавка за вислугу років - 10%.

 

Як зазначається, наказ про прийняття Портнова в університет підписано 14 червня.

 

Водночас студенти університету Шевченка запустили в фейсбуці флешмоб #ні_Портнову_в_КНУ і кличуть тих, хто не згоден з таким ходом подій на акцію під стіни вишу.

 

"Завтра, 20 червня, о 18:30 студенти і випускники Шевченка підходьте до рідних червоних корпусів. Ексзаступникові голови АП Януковича не місце в нашому виші!" - написала колишня студентка КНУ Марина Мірзаєва. 

 

Як повідомлялося, колишній глава Головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента (АП) та заступник глави АП при Віктору Януковичу Андрій Портнов повернувся в Україну 19 травня 2019. 

 

Нагадаємо, у 2014 році після Революції Гідності Портнов виїхав з України. Проти нього були введені санкції.

 

У березні 2014 року Рада Європейського союзу ухвалила санкції проти 17 осіб з числа колишніх урядовців наближених до Віктора Януковича, які підозрюються в незаконному використанні бюджетних коштів. Серед осіб, які потрапили під санкції, був і Портнов. Пізніше, у 2015 році суд Люксембургу за позовом Портнова скасував введені проти нього санкції.

 

У 2015 році прокуратура відкрила кримінальне провадження проти Портнова за ч. 2 ст. 191 (присвоєння, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

 

Портнова звинувачували в тому, що він, використовуючи своє становище, отримав посаду керівника кафедри конституційного права у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка, а також заволодів коштами університету.

 

До березня 2016 року слідство не змогло встановити осіб, які заволоділи коштами університету, тому кримінальне провадження було закрито.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.