НОВИНИ

Комітет Ради відмовився розглядати подання Зеленського щодо звільнення Луценка

За словами голови комітету Кожем'якіна, подання про звільнення генерального прокурора надійшло з порушеннями.

Подання президента України Володимира Зеленського про звільнення генерального прокурора Юрія Луценка не розглянули у Комітеті парламенту з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Про це 19 червня заявив голова комітету Андрій Кожем'якін.

 

Нардеп зазначив, що подання було подане з порушеннями.

 

"У зв’язку з тим, що підкомітет вважає, що немає підстав. Подання про звільнення генерального прокурора подано з порушеннями, немає висновку КДКП…Тому я хотів сьогодні запитати у комітету,  запропонувати, щоб ми це подання направили в Верховну раду без рішення комітету. Я думаю, щоб ми  відправили це подання у Раду, а Рада би визначалась. Або є багато шляхів. 150 підписів за недовіру йому, і він звільняється. На жаль, кворуму немає. Тому я не можу відкрити комітет", - заявив Кожем'якін.

 

Раніше, у комітету ВР з питань забезпечення правоохоронної діяльності виникли зауваження до подання президента Володимира Зеленського про звільнення Юрія Луценка з посади генерального прокурора.

 

Кожем'якін підкреслював, що в поданні Зеленського не вказані законні підстави для звільнення генерального прокурора. Зокрема, в ньому не наведені висновки Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП).

 

Нагадаємо, раніше голова ВР Андрій Парубій заявив, що може скликати позачергове засідання парламенту для розгляду кадрових питань.

 

Додамо також, представник Зеленського в Раді Руслан Стефанчук закликав парламент на цьому тижні розглянути три подання президента про звільнення генерального прокурора, звільнення глави Міністерства закордонних справ і призначення Вадима Пристайка новим міністром закордонних справ.

 

Як повідомлялося, 11 червня стало відомо, що Зеленський вніс у Верховну Раду подання на генпрокуратура Луценка.

 

27 травня Луценко заявив, що піде у відставку після парламентських виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.